Podczas tegorocznych targów DesignTide w Tokio japoński projektant Daisuke Motogi zaprezentował dwa fotele, które dzięki swojej szczególnej funkcjonalności mają szansę podbić świat. Poznajcie Lost in Sofa oraz Sleepy Chair.

Lost in Sofa to niewyróżniający się na pierwszy rzut oka fotel o bardzo prostej, kubistycznej formie. Na tym jego „zwykłość” się kończy. Fotel w całości został bowiem stworzony z małych sześcianów, pomiędzy którymi z powodzeniem możemy schować niemal wszystko – książkę, telefon, pilot od telewizora, a nawet kubek z kawą.

Inspiracją do stworzenia Lost in Sofa były notorycznie ginące w czeluściach kanapy przedmioty:

Drugim zaprojektowanym przez Japończyka meblem jest Sleepy Chair, czyli fotel do spania – idealne rozwiązanie dla śpiochów, którzy lubią wtulać się w miękkie poduchy.

Projekt ten również cechuje prostota formy. Jego design przywodzi na myśl skojarzenie z puszystą chmurą, która została stworzona po to, by być źródłem wszechogarniającego relaksu.

Daisuke Motogi urodził się w 1981 roku w prefekturze Saitama. W 2004 roku ukończył Musashino Art University i do 2010 roku pracował w biurze Schemata Architecture. W tym roku otworzył własne biuro projektowe – Daisuke Motogi Architecture.

Data dodania: 09.12.2010