Konia z rzędem temu, kto sprawi, żeby kieszonkowe przestrzenie były jednocześnie wygodne i stylowe. Projektanci Benjamin Roy, Pierre Verdu i Aleksandra Denat poczynili milowy krok na drodze do zagospodarowania bardzo małych wnętrz, tworząc konstrukcję Cook & Bath – kuchnię, łazienkę i garderobę w jednym!

Posiadacze małych mieszkań często zwracają się do architektów wnętrz, by pomogli im zaoszczędzić każdy metr kuchni, pokoju czy łazienki. Również na łamach naszego portalu często goszczą artykuły prezentujące rozwiązania pomagających zorganizować niewielkie mieszkania. Kilka miesięcy temu prezentowaliśmy ciekawe, wielofunkcyjne meble z pomysłowymi schowkami. Dziś przedstawiamy coś naprawdę innowacyjnego!

Cook & Bath to wszystko, co jest potrzebne w przestrzeni życiowej, podane w niezwykle designerskim i wygodnym opakowaniu. Zgodnie z założeniami projektantów konstrukcja sprawdza się w bardzo małych, nawet jednopokojowych mieszkaniach. Jak to możliwe?

Jak zapewniają kreatorzy zorganizowania małego mieszkania nigdy nie było tak łatwe. Konstrukcja Cook & Bath zawiera wyposażoną w lodówkę, kuchenkę, pralkę, zlew i szafki kuchnię z jednej strony oraz łazienkę z prysznicem, toaletą, wysuwaną umywalką i pojemną  szafą na ubrania po drugiej stronie.

Skoncentrowanie łazienki i kuchni w jednym bloku oraz wyeliminowanie ścian znacznie zwiększa przestrzeń życiową i pozwala uniknąć użytkownikowi wielu niepotrzebnych ruchów.

Oprócz oszczędności miejsca, ta niezwykle funkcjonalna konstrukcja pozwala również zaoszczędzić energię i wodę. Zamontowano w niej system do magazynowania i odzyskiwania szarej wody. To rozwiązania umożliwiające dwukrotne wykorzystanie wody, do umycia rąk czy naczyń i spłukiwania toalety. Zbiornik zamontowany pod umywalką pozwala na automatyczne odprowadzenie szarej wody do spłuczki. Podwójne wykorzystanie wody generuje oszczędności eksploatacyjne i niewątpliwe korzyści dla środowiska. WC, prysznic i kuchenka zostały także wyposażone w wentylatory wyciągowe.

Bath & Cook znalazł się na liście 50 najlepszych innowacji 2013 r. portalu Yanko Design.

Data dodania: 17.03.2014