Wyjątkowość, indywidualizm i odwaga – to kluczowe hasła, jakie towarzyszyły pracom nad nową kolekcją foteli biurowych PREMIUM firmy SITAG Formy Siedzenia. Limitowana seria SITAG PREMIUM powstała z myślą o indywidualistach, osobach z charakterem oraz ceniących rozwiązania niebanalne.

Fotele wykonane z najwyższej jakości materiałów i wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania techniczne akcentują swoją indywidualność poprzez zastosowanie na tkaninie druku cyfrowego i niecodziennych kompozycji tkanin i biżuterii. Oryginalne kreacje balansujące pomiędzy tradycją i nowoczesnością oraz odwołujące się do motywów bajkowych, regionalnych czy postindustrialnych wykonało poznańskie studio projektowe Chigo Design. W kolejnej części dodatkowego efektu wyjątkowości kolekcji dopełnią projekty autorstwa znanego fotografika Szymona Brodziaka, który dla SITAG PREMUIM przyodział fotele w niepowtarzalne zdjęcia. Grafika i fotografia to nie wszystko. Kolekcja podąża za modą. Fotele zostały także obite w najmodniejsze obecnie tkaniny oraz biżuterię.

SITAG PREMIUM to mix powstały z połączenia twórczego niepokoju artystów z różnych środowisk: Uli Witzig (design); Tom Szurkowski, Andrzej Dobosz, Bartosz Wągrowski (Chigo Design, grafika), Szymon Brodziak (fotografia), Anna Vonhausen (architektura). W efekcie powstała kolekcja na pograniczu sztuki i użyteczności. Fotele chcą ubrać przestrzeń biurową, która do tej pory była estetycznie naga. SITAG PREMIUM ucieka od bycia kolekcją konwencjonalną, oczywistą i grzeczną. Jest to niebanalne rozwiązanie zarówno dla wnętrz biurowych, jak i mieszkalnych. W kolekcji znajdziemy fotele, które ascetycznym przestrzeniom nadadzą kolor i wyrazistość, a w bogatym wprowadzą niepowtarzalny gabinetowy detal i luksusowy charakter. Każdy ze wzorów jest pełen emocji, prowokujący i otwarty na różnorodne interpretacje.

Kolekcja ma charakter otwarty. Producent – firma SITAG Formy Siedzenia – nie zamyka serii. Zapowiada kolejne odsłony kolekcji i zachęca do współpracy projektantów oraz samych klientów.

Zdajemy sobie sprawę, że oryginalność i indywidualna ekspresja to obecnie jedne z najistotniejszych emocji decydujących o wszelkich wyborach konsumenckich. Wychodzimy z założenia, że przedmiot to nasz styl, a dzięki naszym fotelom wielu z nas będzie w stanie swoją niepowtarzalność wyrazić oryginalnym otoczeniem. Dlatego też przedstawiamy niepowtarzalne i pełne pasji wzory, ale równocześnie zapraszamy projektantów i klientów do zabawy i stworzenia swojego własnego projektu.” – mówi dr Anna Vonhausen, dyrektor kreatywny firmy SITAG Formy Siedzenia.

 Kolekcję foteli można zobaczyć na stronie www.sitag.pl

SITAG Formy Siedzenia to producent wysokiej klasy krzeseł i foteli biurowych marki SITAG z siedziba w Swarzędzu koło Poznania. Firma powstała w 1994 roku, a w 1997 r. zakupiła licencję na produkcję krzeseł z oferty SITAG AG, szwajcarskiego producenta, który ma ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji siedzisk biurowych. Od wielu lat jest w czołówce producentów krzeseł biurowych w Polsce, wyposażając wiele firm z różnych sektorów gospodarki.

Data dodania: 29.07.2010