Acoustable to niezwykły stolik, który ma szansę podbić serca melomanów. W nietypowy sposób łączy akustykę z ergonomią, a jego futurystyczny design najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

Acoustable to ciekawe połączenie rozrywki i użyteczności. Stworzony przez belgijskich projektantów Jérôme Sprieta i Wolfganga Bregentzera stolik to dobre rozwiązanie problemu braku miejsca w małych pomieszczeniach.

Na pierwszy rzut oka od innych stolików odróżnia się jedynie nowoczesnym kształtem. W środku skrywa jednak tajemnicę. Wewnątrz umieszczono bowiem nowoczesne radio stereo z możliwością odtwarzania plików MP3 z iPoda i pamięci przenośnej USB. Ponadto radio wyposażono w funkcję sleep timer oraz zegarek .

Stolik wyposażono w głośniki o mocy 80W. Mimo tak wielu urządzeń elektrycznych i stosunkowo dużej ilości kabli, projektanci zadbali o estetykę swojego dzieła. Wszystkie kable i szpecące elementy umieszczono wewnątrz mebla tak, aby nie zakłócić koncepcji stolika.

Acoustable wykonano z polimeru i mineralnej mieszanki, która jest stabilna i twarda. Jak zapewnia producent, są to całkowicie bezpieczne materiały. Stolik jest ma wysokość 50 centymetrów, średnicę 120 centymetrów i swoim kształtem przypomina statek kosmiczny. Jego główną wadą jest duża waga uniemożliwiająca swobodne przestawianie – Acoustable waży bowiem aż 70 kilogramów.

Opływowe kształty stolika nie tylko zdobią, ale są również bezpieczne, zwłaszcza dla bawiących się w jego pobliżu dzieci. Mebel dostępny jest głównie w bieli i czerni, ponieważ te kolory są najbardziej uniwersalne i z łatwością można dopasować je do każdego wnętrza.

Data dodania: 07.02.2011