Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż… Zanim jednak zasiądziemy do wigilijnych stołów i spędzimy rodzinnie czas, czeka nas jeszcze wiele pracy. Szał zakupów, przygotowania świątecznych potraw czy dekorowanie mieszkań, aby w pełni poczuć klimat tych magicznych dni. Z tej okazji przedstawiamy propozycje, jak w prosty sposób nadać niepowtarzalny świąteczny klimat swojemu domowi.

Prosto i niepowtarzalnie

Czasami wystarczy odrobina kreatywności i zaledwie kilka drobiazgów, aby poczuć w pełni magię świąt. Oprócz mniej lub bardziej klasycznych bombek znajdziemy w sklepach także ogromny wybór świątecznych figurek. Wśród nich są postacie Świętego Mikołaja, aniołków, reniferów czy choinek.

Zastawa wigilijna

W kolekcji świątecznej nie może oczywiście zabraknąć zastawy. Stół wigilijny możemy wzbogacić o talerze, kubki czy filiżanki przyozdobione w świąteczne wzory. Oprócz standardowych dekoracji w postaci dobrze znanego nam Św. Mikołaja, warto zwrócić uwagę na delikatne, a zarazem gustowne przyozdobienia w kształcie płatków śniegu. Kolorystyka oczywiście zachowana jest w białych lub czerwonych tonacjach. Oprócz tego nieodzownie będą również stylizowane obrusy, serwetki, a także foremki do pieczenia ciastek w kształcie aniołków czy gwiazdek.

Dom przepełniony magią świąt

Jeżeli marzy się nam odmienienie sypialni na ten magiczny czas warto pomyśleć o drobnych zmianach. Pościele, poduszki, koce, a nawet świeczniki sprawią, że cały nasz pokój promieniować będzie atmosferą Świąt Bożego Narodzenia.

Zrób to sam – dla miłośników kreatywności

Jeżeli ktoś nie chce kupować gotowych ozdób, może spróbować przygotować je własnoręcznie. Ciekawym pomysłem jest wykonanie świątecznego wianka. W tym celu potrzebna jest styropianowa obręcz (średnica według uznania), zapas bombek o różnej wielkości (najlepiej o średnicy od 2 do 5 cm) i dodatki w postaci perełek czy małych figurek. Najpierw należy obkleić styropianową obręcz bombkami zarówno od wewnętrznej jak i zewnętrznej strony. Przydatnym narzędziem przy tej czynności może być pistolet do kleju. Następnie przyklejamy kolejne bombki na zewnętrznej stronie obręczy. W wolnych przestrzeniach, które pozostaną między bombkami możemy umieścić inne ozdoby, które wypełnią cały wianek. Finalny efekt sprawi nam jeszcze więcej radości, niż kupno gotowej ozdoby.

Data dodania: 16.12.2014