Mówi się, że wyobraźnia nie zna granic. To powiedzenie sprawdza się w przypadku realizacji niemieckiego studia NOWlab. Jego niecodzienny projekt nawiązuje wyglądem do jaskiń lodowych we wnętrzu Mendenhal Glacier na Alasce.

Magia natury

Lodowiec Mendenhal Glacier jest jedną z atrakcji turystycznych stolicy stanu Alaska. Z uwagi na łatwą dostępność dla zwiedzających, stanowi główny punkt wycieczek odwiedzających miasto Juneau. Chcąc poznać w pełni jego urok trzeba przygotować się na dłuższą wyprawę. Tylko wtedy możliwe jest dotarcie do jaskiń lodowych, których wnętrze urzeka niespotykanym pięknem. Kolor sklepienia jaskiń zależny jest od grubości lodu. Im jest cieńszy, tym jaśniejszy mają one odcień niebieskiego.

Nowoczesna sztuka

Jaskinie lodowe stały się inspiracją dla niemieckiego studia NOWlab. „Glacier” może pełnić rolę stołu lub stołka do siedzenia. Jego struktura oddaje hołd lodowcowi, a zarazem podkreśla nowoczesną myśl rozwoju i tworzenia mebli. Jest on wykonany z materiału, który podlega recyklingowi oraz biodegradacji. Projekt powstał we współpracy z studiem BigRep, które specjalizuje się w wydrukach 3D. Dokładne odwzorowanie sklepienia jednej z jaskiń możliwe było dzięki drukarce ONE2. Realizacja ta potwierdza, że nowa technologia pozwala na tworzenie mebli, które wcześniej nie były możliwe do wykonania. Więcej o „wydrukowanych” meblach można przeczytać w naszym poprzednim artykule.

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 18.08.2015