Co można zrobić ze 111 plastikowymi butelkami po Coca-Coli? Wyrzucić? Firma Emeco i Coca-Cola mają lepszy pomysł.

The Coca-Cola Company oraz Emeco połączyli swoje kultowe produkty – konturową butelkę oraz krzesło Navy – i stworzyli nowość: 111 Navy Chair, hit tegorocznych targów meblarskich w Mediolanie. Mebel ten został wykonany na wzór oryginalnego projektu firmy Emeco, zaprojektowanego w 1944 roku na potrzeby amerykańskiej marynarki wojennej. Krzesło składa się w 60% z plastiku rPET, włókna szklanego, barwnika i innych specjalnie dobranych materiałów, co sprawia, że jest bardzo stabilne i funkcjonalne.

Każdego roku do produkcji tych krzeseł wykorzystanych zostanie około 3 milionów butelek PET. Kate Dwyer, dyrektor ds. licencji międzynarodowych The Coca-Cola Company wyjaśnia:

111 Navy Chair jest przejawem naszej troski o środowisko, zaangażowania w zrównoważony rozwój, a także poszukiwania ciągłych innowacji i oryginalnych wzorów. Ten najnowszy dodatek do naszej gamy towarów wyprodukowanych z plastiku PET pochodzącego z odzysku podkreśla, że butelki Coca-Cola są wartościowym materiałem do powtórnego wykorzystania. Jest to kolejny, ważny krok w drodze do odzyskiwania i ponownego wykorzystywania butelek i puszek.

Krzesła 111 Navy Chair dostępne są w sprzedaży od czerwca 2010 roku. Kupić je można w wybranych salonach meblarskich na całym świecie w sześciu modnych kolorach: czerwień Coca-Cola, śnieżny, krzemień, trawa, persymona oraz węgiel.

Plastik rPET pochodzi z największego na świecie zakładu recyklingu butelek, który mieści się w USA. Swoją działalność przedsiębiorstwo recyklingowe rozpoczęło w 2009 roku z inicjatywy The Coca-Cola Company i United Resource Recovery.

Coca-Cola po raz pierwszy wprowadziła na rynek produkty wykonane z rPet-u w 2007 roku. Miało to pokazać ludziom, że nieświadomie wyrzucają przedmioty codziennego użytku oraz nakłonić do segregowania odpadów. Przedmioty wykonywane z rPet to nie tylko meble, ale także koszulki, czapki, torby, notesy.

Data dodania: 03.12.2010