Projektanci ze studia LEVEL Architects z Yokohamy stworzyli dom, o którym marzyłeś w dzieciństwie – trzypiętrowy budynek ze zjeżdżalnią i mnóstwem miejsca do zabawy.

Trzy piętra domu o powierzchni ponad 160 metrów kwadratowych połączone są niesamowitym systemem schodów i zjeżdżalni, które otaczają przestrzeń użytkową – salon, łazienkę, bibliotekę , dziedziniec do zabawy.

Na trasie zjeżdżalni i schodów na każdym piętrze znajdują się wejścia do poszczególnych pomieszczeń. Wnętrza zostały urządzone w stylu minimalistycznym – ograniczona liczba mebli o prostych kształtach oraz jasna kolorystyka ścian w zestawieniu z drewnianą podłogą w naturalnych odcieniach wywołują wręcz wrażenie sterylności.

W domu jest mnóstwo światła, a wszystko dzięki dużym oknom, które są zamontowane również w skośnej części dachu. Światło dzienne jest dodatkowo rozpraszane po pomieszczeniach dzięki jasnym kolorom ścian oraz zaokrąglonym narożnikom.

Projekt takiego domu z pewnością nie należał do najłatwiejszych.

Kenichi Izuhara, drugi współzałożyciel studia, wyjaśnia, że ich celem było „owinięcie” domu za pomocą systemu schodów i korytarzy z jednej strony i zjeżdżalni z drugiej. Schody i zjeżdżalnia miały mieć formę wielkiego pierścienia, które otacza centralną przestrzeń domu. Schodami można przejść z parteru na trzecie piętro, a następnie zjechać z niego aż na sam dół po zjeżdżalni.

Nietypowy dom powstał w Tokio w maju 2009 roku. Ciekawe czy dla jego mieszkańców nadal każdy dzień jest jedną wielką zabawą? 🙂

Data dodania: 23.02.2011