W aranżacji popularność zyskują tzw. „wnętrza spersonalizowane”. Lubimy akcenty, które podkreślają naszą osobowość, upodobania czy zainteresowania. Pomieszczenie daje bowiem jego właścicielowi swoistą możliwość wyrażenia siebie i autoprezentacji. Efekt taki można osiągnąć dzięki naklejkom naściennym. Odpowiednio dobrane, potrafią ożywić ściany nadając całości oryginalny charakter.

Pokaż mi swoją ścianę – powiem Ci, kim jesteś

Naklejki naścienne to kuszące rozwiązanie z wielu względów. Przede wszystkim chodzi o szybkość i łatwość ich „montażu”. Naklejanie trwa dosłownie kilka minut. Oto przykładowa instrukcja naklejania dużej naklejki naściennej.

Niewątpliwą zaletą naklejek jest także stosunkowo niski koszt. Oczywiście zależy on od producenta, materiału, z którego wykonano naklejkę, rozmiaru, kolorystyki i innych czynników. Niemniej jednak rozwiązanie takie okazuje się zwykle zdecydowanie tańsze niż na przykład tapetowanie całego pomieszczenia.

Bogactwo wzorów, kolorów, rozmiarów oferowanych na rynku jest niezliczone. Można zdecydować się przykładowo na motyw roślinny, zwierzęcy bądź geometryczny.

Chętnie sięgamy po naklejki – napisy, które wyrażą nasze motto życiowe, imię lub ulubiony cytat.

Można także wyrazić swoje zainteresowania, pasję czy wykonywany zawód…

…albo czuć w pomieszczeniu obecność ulubionej gwiazdy, idola, autorytetu.

Oferta naklejek okazuje się na tyle duża, że bez wątpienia każdy znajdzie coś tylko dla siebie. Z pewnością będziemy mogli powiedzieć – to MOJE wnętrze.

Złoty środek

W przypadku naklejek obowiązuje jedna zasada: umiar. Nadmiar tego typu dekoracji może spowodować, że wnętrzem zawładnie kicz. Pamiętajmy, że naklejka powinna być jedynie uzupełnieniem – dekoracyjnym dodatkiem. Warto dobrze przemyśleć też rozmiar pod kątem wielkości ściany, jak i całego pomieszczenia.

Data dodania: 03.09.2013