Sofa to ulubiony mebel każdego leniucha – nie ma jak popołudniowa drzemka na wygodnej kanapie. Dziś przedstawiamy cztery nietypowe propozycje – sofy, które nie tylko zrelaksują obolałe mięśnie, ale i ucieszą oko.

Niebiańska miękkość

Sofa Cipria zaprojektowana została przez słynny duet Fernando i Huberto Campana dla firmy Edra w 2009 roku. Ta miękka, puszysta, niezwykła w dotyku sofa wykonana jest z pianki oraz poliestrowego włókna. Dziewięć wielkich poduszek, składających się na sofę pokryto ekologicznym futrem.

Szczęśliwi posiadacze tej sofy mogą cieszyć oko unikatowym stylem a ciało niebiańską wygodą.

Sofa Cipria dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych.

Usiądź na chmurce

Chmura to projekt studia Beza Projekt. To mebel, który świetnie sprawdzi się w przestrzeni publicznej takiej jak hall lub galeria.

Miękka forma, solidna konstrukcja sprawia, że Chmura jest użytkowym, a przy tym dobrze prezentującym się meblem.

“Kamienie” Livingstone Smarin

Kolekcja Livingstone firmy SMARIN jest już dostępna w Diehl Deco w Łodzi. Kolekcja Livingstone firmy Smarin przybiera formy przeskalowanych kamieni otoczaków, które bardzo wiernie naśladują swoje naturalne pierwowzory.

Kamienie występujące w różnych rozmiarach, wykończeniach i kolorach mogą służyć jako siedziska, leżanki, stoliki albo po prostu wprowadzić nadmorski klimat do naszego wnętrza.

W zależności od wykończenia „kamienie” nadają się do wykorzystania we wnętrzu ponieważ mają pokrycie wykonane w 100% z wełny albo mogą też swobodnie być zastosowane na zewnątrz: na tarasie, w ogrodzie czy przy basenie dzięki zastosowaniu pokrycia z neoprenu, materiału który łatwo wyczyścić wodą z mydłem.

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk to jedna z najbardziej znanych gier.

Tym razem gra zainspirowała projektantkę Monikę Pokorską do stworzenia tej niebanalnej sofy. Sofa wykonana jest ze sztucznej skóry z wypełnieniem z włókien poliestrowych. Elementy sofy można kupić w kompletach – kółko z krzyżykiem, albo pojedynczo. Wymiar pojedynczego modułu wynosi 50×50 cm, wysokość 17 cm.

Limo to jednoosobowa damska inicjatywa na rzecz współczesnego rzemieślnictwa, która powstała z miłości do grafiki, przedmiotu oraz sztuki. Projektuje obiekty, którym nadaje charakter oraz niepowtarzalny kształt, teksturę, ornament i pattern. W asortymencie Limo znajdziemy także pufy, obrusy, poduszki, torby, tapety.

Materiały: designteka.pl

Data dodania: 26.05.2011