Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest to miejsce, gdzie każdy chce się czuć komfortowo, odpocząć po ciężkim dniu, a rano budzić się z uśmiechem na twarzy każdego dnia. Przedstawiamy kilka propozycji w jaki sposób można wyjątkowo urządzić to pomieszczenie.

Sypialnia klasyczna

Jest to jedna z najczęściej wybieranych stylizacji. Klasyka nie ulega trendom i jest ponadczasowa. Stonowane barwy takie jak biel i brąz, dominacja drewna czy dekoracje z miękkich materiałów są charakterystyczne przy tego typu aranżacji. W tej stylistyce łóżko powinno być masywne, tuż obok niego często można spotkać stoliki nocne bądź też lustra. Stylizowane zasłony i inne tkaniny pozwolą nadać pomieszczeniu dodatkowego szyku. Nie można zapomnieć także o żyrandolu, który będzie zapewniać dobre oświetlenie sypialni.

Pomysły na aranżację sypialni

Źródło: dekoria.pl

Sypialnia nowoczesna

Styl nowoczesny charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Duża wolna przestrzeń, nieszablonowe meble, nietypowe obrazy czy fototapety będą nadawać się idealnie. Nie jesteśmy zobligowani do użycia konkretnych barw. Mogą być one zarówno jasne i spokojne, jak i krzykliwe. Ważny jest kontrast pomiędzy kolorem ścian i podłogą, a meblami i dodatkami w sypialni.

Sypialnia Glamour

Glamour to przede wszystkim wykończenie sypialni, która nadaje pomieszczeniu niemal ton dostojności. Luksus widać w tym wypadku gołym okiem. Wystrój z pewnością można porównać do ekskluzywnych, pełnych blasku wnętrz. Należy tutaj zastosować jasne barwy albo ciemne intensywne kolory. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku należy zadbać o dodatki najlepiej w kolorze złotym bądź srebrnym. Podobnie jak w stylu klasycznym, wskazany jest żyrandol, który oświetlać będzie całe pomieszczenie, a dodatkowo nada sypialni dodatkowej aury zamożności. Tym razem powinien być on jednak bardziej strojny.

 

Pomysły na aranżację sypialni

Źródło: dekoria.pl

Styl rustykalny

Miłośnicy natury i wiejskiego krajobrazu mogą czuć się jak w swoim żywiole. Styl rustykalny swoim klimatem oddaje wnętrze wiejskiej chaty. Naturalne dominującym materiałem użytym przy aranżacji będzie drewno w różnej postaci. Podłogi drewniane, meble z drewna, widoczne belki stropowe będą pasować idealnie. Jeżeli wykorzystane drewno będzie mieć jakieś wady np. nierówności czy delikatne uszkodzenia, będzie to dodatkowy atut. Kolory, które powinny dominować w tej stylistyce, to jasne odcienie, a przede wszystkim biel. Będą się one uzupełniać z drewnianym wykończeniem całej sypialni. Do takiego wnętrza świetnie będzie pasował też kominek, który nie tylko ociepli aranżację, ale i zapewni odpowiednią temperaturę w mroźne, zimowe noce.

Styl angielski

Miłośnicy spokoju i tradycji, powinni odnaleźć się w stylu angielskim. Masywne drewniane łóżko, lamperia oraz tapeta z kwiecistym wzorem zapewnią efekt godny sypialni w angielskiej willi. Dodatkowo możemy wzbogacić aranżację o solidny stolik nocny bądź też klasyczne obrazy. Całość będzie sprawiać wrażenie przytulnego miejsca, w którym wygodnie możemy spędzać każdą noc.

Data dodania: 28.04.2015