Dla dziecka pokój jest czymś więcej niż tylko miejscem do spania. Uczy się w nim, słucha muzyki, gra, bawi, buduje modele i przechowuje niezliczone rzeczy. Trzeba więc staranie zaplanować i stworzyć przytulne miejsce, spełniające wszystkie te funkcje.

Wybierając kolor do pokoju dziecięcego rodzicie biorą pod uwagę przede wszystkim płeć dziecka. Róże pasują dziewczynkom, a odcienie niebieskiego chłopcom. Coraz bardziej popularne stają się jednak kolory neutralne. Farby i tapety zielone, żółte, czerwone czy w kolorze czekoladowego brązu w połączeniu z czernią lub bielą ukazują zupełnie nowe podejście do wystroju wnętrza dla dzieci. Warto stosować zróżnicowane wzory i materiały, by wydzielić strefy pokoju i w pełni wykorzystać jego przestrzeń.

Pokoje dziecięce zawsze były miejscem rozwijającym zmysł artystyczny rodziców. Wielu z nich przy dekoracji sięga po sprawdzone motywy sportu, hobby, czy zamku księżniczki. By nadać wnętrzu charakter warto rozważyć użycie tapet, naklejek czy tkanin. Ciekawie prezentują się również malowidła naścienne. Samodzielne wykonanie dekoracji sprawia ogromną satysfakcję i pomaga zaoszczędzić pieniądze. Warto również poprosić dzieci o pomoc. Prosta sylwetka namalowana w kontrastowym kolorze czy naklejenie liter lub liczb to najłatwiejszy sposób na ożywienie wnętrza.

W pokoju dziecka nie może zabraknąć pudeł do przechowywania zabawek i gadżetów. Półki i haczyki pomogą zachować porządek. Miękkie, kolorowe pufy i poduszki staną się niezbędne przy zabawie i odpoczynku. Z kolei łóżko piętrowe i meble wielofunkcyjne doskonale sprawdzą się w pokoju dla dwójki dzieci. W przypadku pociech nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo, dlatego decydując się na zakup mebli i dekoracji należy zwrócić uwagę na to, czy produkty posiadają niezbędne atesty, a farby i lakiery są nietoksyczne.

Data dodania: 02.01.2014