Niemiecka projektantka Hanna Emelie Ernsting stworzyła elastyczny niczym tkanina mebel, będący jednocześnie sofą, fotelem i łóżkiem, który ma odpowiadać na aktualne potrzeby użytkownika i dopasowywać się do jego nastroju.

Seria mebli Moody powstała jako odpowiedź na obserwacje projektantki, z których wynika, że w obecnych czasach ludzie zbyt często zapominają jak się relaksować i uspokajać. Kolekcja Moody ma zachęcać użytkowników do wyrażania swoich uczuć. Dzięki zmiennej formie meble mogą uzewnętrzniać te emocje.

Sofa Moody została wyróżniona podczas Cologne IMM 2011 w międzynarodowym konkursie dla młodych projektantów. Mebel został wykonany z wysokiej jakości bawełny i wypełniony pianką. Cała powierzchnia obicia ma 20 metrów kwadratowych, stelaż został wykonany z drewna.

Dzięki dodatkowemu materiałowi obicia, sofa staje się tak elastyczna, jak kawałek koca. Tkanina, którą pokryta jest kanapa Moody może posłużyć za kołdrę, można z niej uformować zagłówek itd. Liczba zastosowań obicia zależy wyłącznie od wyobraźni i kaprysu użytkownika.

Hanna Emelie Ernsting to niemiecka projektantka, która ma na koncie wiele ciekawych projektów m.in. Cable Lamp, Stabby, Slide Aside, Mento. Ma za sobą również kilka interesujących wystaw np. w Muzeum Sztuki Współczesnej w Taipei oraz w Muzeum Sztuk Pięknych w Kaohsiung.

Data dodania: 17.03.2011