Gdybyśmy mieli przeprowadzić plebiscyt na mebel najbardziej oddający ideę słodkiego leniuchowania – z pewnością wygrałby go hamak. Przyjemne falowanie i delikatny powiew odświeżającej bryzy marzą się wielu z nas podczas letnich upałów. Dzisiaj prezentujemy nietypowy, bo potrójny hamak autorstwa Gilberta Tournville’a.

Choć pełnia wakacji i sezonu urlopowego jeszcze przed nami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby oddać się na chwilę marzeniom o upragnionym odpoczynku. Po wyjątkowo w tym roku długiej zimie wielu z nas z pewnością marzy o leniuchowaniu pod palmami. Ci, co egzotyki nie przedkładają nad rodzime zakątki, nie powinni być także zawiedzeni. Synoptycy zapowiadają bowiem, że lato da nam wiele okazji do opalania.

W polski krajobraz wakacyjny na stałe już wpisały się grille i pikniki na powietrzu. Elementem wracającym po latach na tarasy, działki i ogródki są natomiast hamaki. Bardzo proste w konstrukcji, przysparzają wiele radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Tę tendencję zauważył Gilbert Tournville i postanowił stworzyć Trynity Hammock.

Po prostu zrelaksuj się..

Autor Trynity Hammock przyznaje, że wpadł na pomysł zaprojektowania potrójnego hamaka podczas podróżowania po świecie. W założeniu jego mebel miał pomóc w spędzaniu wspólnego czasu w miłych okolicznościach przyrody.

Jak pokazuje projekt Tournville’a konstrukcja hamaka nie jest skomplikowana. Na stelażu z nierdzewnej stali powieszono trzy płótna i mały stolik z drewna tekowego. Materiały użyte podczas budowy Trinity są wodoodporne, dzięki czemu nie trzeba go składać lub chować w czasie niepogody.

Projektant przygotował dwie wersje hamaku – Eternity o tradycyjnym kształcie i dachu i Infinity bez pokrycia, za to o bardzo fantazyjnym wyglądzie.

Oba hamaki są w najwyższym punkcie wysokie aż na 9,5m. Każde z siedzisk uniesie natomiast ciężar do 140 kg.

Hamak Tournville’a wygląda bardzo efektowanie zarówno na tarasie, w ogrodzie i na plaży. Niestety jego cena wynosi aż 4,950 $ . Ze względu na tak wysoką kwotę pewnie będzie go trudno kiedykolwiek zobaczyć na żywo. Mimo to sama koncepcja wydaje się nam interesująca i pewnie sprawdzi się dobrze w przestrzeni komercyjnej – np. hotelach i kurortach.

Data dodania: 12.07.2013