Zrobić coś z niczego nie każdy potrafi, a zrobić coś ze wszystkiego? Izraelska projektantka Yael Zwickel pokazała, że sztuka ta nie jest wcale taka trudna. Make-a-table to stolik, który może powstać dosłownie ze wszystkiego.

Yael Zwickel urodziła się i wychowała Tel Avivie, a obecnie mieszka i pracuje w Holon w Izraelu. Studiuje w Holon Academic Institute of Technology. Po zakończeniu studiów zamierza otworzyć własne studio, gdzie jak planuje: będzie mógła wyrazić swoje aspiracje oraz tworzyć nowy i świeży design.

Make-a-table to pomysł młodej projektantki na rozwiązanie problemu z kolekcjonowanymi od lat i schowanymi w najciemniejszych zakamarkach domu, przedmiotami.

Wyobraź sobie sytuację, że w Twoim mieście trwa letnia wyprzedaż książek. Dostępne są zarówno książki kucharskie, techniczne, o miłości, przewodniki i wiele innych pozycji. Zafascynowany niskimi cenami kupujesz wszystko co wpadnie Ci w ręce, bez dłuższego zastanowienia. Dopiero w domu dochodzisz do wniosku, że kilka książek jest niepotrzebnych i wrzucasz je na dno szafy. Po latach odnajdujesz porzucone książki i zastanawiasz się co z nimi zrobić – wyrzucić szkoda, bo może się jeszcze przydadzą, tymczasem w szafie brakuje miejsca i nie ma z nich pożytku. Make-a-table może być rozwiązaniem właśnie takiego dylematu.

Make-a-table to cztery nogi wykonane z odlewanego metalu połączone ze specjalnymi uchwytami. W zależności od tego gdzie stolik ma stanąć można regulować wysokość nóg w zakresie od kilku do 10 centymetrów. Blatem może być dosłownie wszystko przy czym da się zamontować metalowe nogi.

Data dodania: 10.08.2011