Do tego miejsca, według przysłowia, nawet król chadza piechotą. Bynajmniej nie po to by coś zjeść – choć może w Chinach… Tam bowiem powstała restauracja, która aranżacją swojego wnętrza przypomina właśnie toaletę. Szokujące? Zapraszamy do lektury i obejrzenia zdjęć.

Właściciel restauracji należy do grupy „muckrakers”, czyli ludzi którzy gonią marzenia, a swoją pracą starają się zwrócić uwagę na istniejące wokół nich nieprawidłowości. Cała przygoda i pomysł na stworzenie „Toaletowej restauracji” wzięła się z zamiłowania właściciela do czytania mangi. Najchętniej sięgał po historie Dr Slumpa i czytał je w… toalecie. Wang Zi-Wei – były bankier – obecnie jest właścicielem dwunastu restauracji na Tajwanie, Japonii i Hong-Kongu.

 

Modern Toilet Restaurant

Źródło: riNux

Na samym początku restauracja była małym barem, w którym goście mogli głównie zjeść lody czekoladowe, podawane w pojemnikach w kształcie muszli klozetowej. Co ciekawe, taki sposób podania bardzo przypadł do gustu klientom. W 2004 roku uruchomiono pierwszą restaurację. Na początku klienci wchodzili do lokalu z czystej ciekawości i kiedy dowiadywali się co kryje wnętrze na ich twarzach zaczął malować się uśmiech. Z małej kawiarenki z lodami powstała restauracja z pełnym menu, niecodzienną aranżacją wnętrza i rzeszą wiernych klientów.

Lokal mieści się w Chinach w mieście Kunmnig, stolicy prowincji Yunnan i praktycznie nie przypomina tradycyjnej restauracji. Na 260 m2 odnajdziemy wiele wersji toalet. Goście siedzą na muszlach klozetowych, jedzą z misek i talerzy w kształcie minitoalet. Na ścianach powieszono umywalki, baterie prysznicowe, toalety, ręczniki, szlafroki – wszystko co związane jest z toaletą. Ideą restauracji jest: „im więcej toalety w restauracji tym lepiej”.

Menu także nie pozostaje w tyle za stylizacją. Goście mogą spróbować takich dań jak „Excrement ice cream” czyli lodowe ekskrementy lub „Fried excrement sticks”, czyli smażone ekskrementy na patyku. Smacznego.

W przyszłości podobne restauracje pojawić się mają w Macau i Kuala Lumpur w Malezji.Chcielibyście, aby tak oryginalna restauracja pojawiła się w Polsce?

Data dodania: 01.06.2011