Ile razy siedząc przed telewizorem pomyśleliście o przekąsce, która byłaby idealna do oglądanego filmu? A ile razy nie chciało wam się po nią iść do kuchni? Koniec z dylematami. Firma Gorenje stworzyła innowacyjny produkt, który działa jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Stoliczku nakryj się.

Czarodziejską różdżką jest pilot, który steruje stołem. Nie jest to jednak zwykły stół. W jego wnętrzach kryje się lodówka. Wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, aby na stole pojawiła się taca ze schłodzonymi przekąskami i napojami schowanymi w lodówce. Centralny walec podtrzymujący płytę stołu mieści jednocześnie w pełni zintegrowaną chłodziarkę z regulowanymi półkami zamocowanymi na obrotowym nośniku. Zdalnie sterowany mechanizm pozwala podnosić i opuszczać obrotowe chłodzone tace na żądaną wysokość.

Jak przekonuje producent, ponad siedemdziesiąt pięć procent produktów, które przechowujemy w lodówkach, przeznaczonych jest do natychmiastowego spożycia. Dlaczeo więc nie mieć ich pod ręką?

Sposób na leniwych

W kosmicznym stole – lodówce można przechowywać praktycznie wszystko. Od pieczywa i ciast poczynając, na całych daniach kończąc. Słowem jest to normalna lodówka, tyle, że pod ręką. Pomieści zestaw dań nawet dla ośmiu osób. SmarTable (ang. Mądry stół) powstał dzięki obserwacji potrzeb klientów. Podobno każdy z nas dąży do tego, aby lodówka znajdowała się jak najbliżej pokoju dziennego oraz abyśmy nie musieli pokonywać kilometrów od lodówki do stołu, na którym spożywamy posiłki.

SmarTable jest częścią koncepcji kuchni przyszłości, którą stworzył parę lat temu dyrektor kreatywny Gorenje Design Studio – Janez Smerdelj. Stół ma zmienić charakter pomieszczenia, w którym się znajdzie. Nie wiadomo czy zmieni charakter, ale na pewno zaskoczy gości i ułatwi przygotowywanie przyjęć gospodarzom. Nie będą musieli wystawiać wcześniej przygotowanych produktów na stół. SmarTable zrobi to za nich.

Kosmiczne działanie

Chłodziarka posiada dwie półki nośne. Półkę o regulowanej wysokości mocowania można wyjąć. Filar nośny jest obrotowy. Temperaturę komory chłodzącej można regulować w zakresie od +1 do +15 °C.

Wyposażenie wnętrza chłodziarki można dostosowywać w zależności od potrzeb. Chłodziarki można używać z jedną lub dwiema półkami, albo bez półek. Wybór zależy od tego, jakie produkty żywnościowe i napoje chcemy schłodzić w SmarTable.

Wbudowana w centralną część stołu komora chłodnicza ma regulowaną wysokość i jest obrotowa. Działa jak obrotowy stół i każdej z osób zapewnia łatwy dostęp do schłodzonych przekąsek. Nawet jeśli chłodziarka jest schowana, centralną część stołu możemy potraktować jak obrotową tacę.

Innowacja szyta na miarę

SmarTable polecany jest szczególnie na wystawne bankiety, lotniska, do ekskluzywnych restauracji czy kasyn. Kupić można go także do domu i dopasować do wystroju pokoju, w którym się znajdzie. Producent proponuje bowiem trzy rodzaje pokrycia blatu: kamienny – dla twardo stąpających po ziemi, drewniany- dla miłośników natury i szklany – dla minimalistów.

Trzeba przyznać, że SmarTable to innowacja na miarę XXI wieku. Jedynym minusem tego kosmicznego gadżetu jest cena – chętni na zakup będą musieli wydać ponad 40 tysięcy złotych. Niestety , kosmiczne gadżety równają się często kosmicznym pieniądzom.

Data dodania: 09.09.2010