Hokery szturmem podbijają serca wszystkich tych, którzy pragną urządzić swoją kuchnię w nowoczesny sposób i poszukują niebanalnych rozwiązań. Świetnie sprawdzą się również w przypadku, gdy mamy do zagospodarowania jedynie niewielką przestrzeń i potrzebujemy praktycznego, kreatywnego wyjścia z sytuacji. Czym są hokery i jak je dopasować do kuchni lub jadalni?

1. Wymiary hokera, a wysokość blatu
2. Jak wybrać wygodne krzesełka barowe?
3. Na jaki typ hokera postawić?

Czy wiesz, że prototypy krzeseł barowych stworzyli już starożytni Egipcjanie? To oni, głównie za sprawą swojego niskiego wzrostu, gustowali w wysokich siedziskach. W XX wieku krzesła i stołki barowe przeszły prawdziwy renesans. Dziś coraz więcej osób wykorzystuje te meble do urządzenia kuchni oraz jadalni.

1. Wymiary hokera, a wysokość blatu

Hokery kuchenne to modne i nowoczesne krzesła barowe do kuchni. Wyróżnia je przede wszystkim ponadprzeciętna wysokość, przez co hokery barowe są coraz częściej wykorzystywane do wysokich blatów, np. w wyspie kuchennej.Krzesła barowe sprawdzą się również w przestrzeniach, w ciasnych przestrzeniach, gdy mamy do zagospodarowania jedynie wąski, niewielki blat kuchenny, np. przymocowany do ściany. Jeśli w twoim domu bar oddziela kuchnię od salonu, krzesła barowe z pewnością będą doskonałym rozwiązaniem. Hokery są nowoczesne, eleganckie, funkcjonalne, a – co istotne – można je wykorzystać w niemal każdej aranżacji: od wnętrz industrialnych, przez retro aż po klasyczne. Nowoczesne hokery będą ciekawą alternatywą dla stołu kuchennego i pozwolą ci zaoszczędzić cenną przestrzeń.

Oczywiście kluczową rolę w przypadku krzeseł barowych odgrywa wysokość mebla oraz zależność między jego rozmiarami a blatem czy wyspą kuchenną. Nie wiesz, jak dobrać wysokość hokera do blatu? Podpowiadamy!

Jeżeli wybieramy hoker barowy dla dorosłego człowieka, zadbajmy o to, by siedzisko znajdowało się około 30 centymetrów niżej niż blat. Z kolei w przypadku niższych osób oraz dzieci, różnica powinna wynosić ok. 25 cm.

Gdy wybieramy designerskie hokery do blatu o wysokości 90 cm, odległość siedziska od podłogi powinna wynieść około 60 – 65 centymetrów. Ze względu na komfort użytkowania, dobrym rozwiązaniem będzie także zakup krzeseł z regulowaną wysokością.

2. Jak wybrać wygodne krzesełka barowe?

Omawiana powyżej zależność między wysokością hokera i wysokością blatu ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o komfort użytkowania. Wygodne siedziska, stosunkowo płytkie i z niskim oparciem (lub pozbawione oparcia), pozwala przyjąć pozycję naturalną dla kręgosłupa. Oczywiście dużo w tym przypadku zależy od modelu krzesła. Na rynku dostępne są m.in. modele fotelikowe z podłokietnikami. O wygodzie korzystania stanowi też możliwość podparcia nóg dzięki specjalnej poprzeczce. Wysokie siedzisko pozwoli się wygodnie oprzeć, a możliwość regulacji wysokości sprawdzi się, gdy chcemy, by na naszych krzesłach mogli wygodnie usiąść goście. Również designerskie hokery mogą być bardzo wygodne!

Nie bez znaczenia jest jakość mebla. Hokery Vokato powstają z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu na długo zachowują elegancki wygląd i gwarantują komfort użytkowania.

3. Na jaki typ hokera postawić?

Jeśli chcemy korzystać z krzeseł barowych na co dzień, najlepiej sprawdzą się modele tapicerowane i z oparciem. Prym wiodą barowe hokery z aksamitu w tapicerowanym wydaniu. Zarówno hokery wykonane na drewnianych nogach jak i metalowych nóżkach z ciekawym wykończeniem i detalami, mogą się doskonale prezentować i służyć domownikom oraz ich gościom na długo.

Data dodania: 02.07.2021