Najwyższa jakość świadczonych usług w klubie fitness i siłowni może być możliwa tylko w przypadku dbałości o każdy detal. Dotyczy to wystroju wnętrza, sprzętu do ćwiczeń, jakości posadzek czy wykładzin w klubie. Wszystkie te elementy muszą ze sobą idealnie współgrać. Doskonale wie o tym GetGym z Lublina, który wysoko postawił poprzeczkę wykonawcom odpowiedzialnym za podłogi w studiu.

Nowoczesny klub GetGym znajduje się w jednej z galerii handlowych w Lublinie. Obecnie cieszy się dużą popularnością wśród osób prowadzących zdrowy tryb życia. Aby do tego doprowadzić kilka miesięcy wcześniej ekipy budowlane i remontowe musiały włożyć ogrom pracy. Dzięki temu GetGym może być przykładem jak powinno się dbać o komfort klientów.

Praca odbywała się na powierzchni ponad 1300 m kw. Ekipa budowlana musiała działać równolegle z fachowcami zajmującymi się instalacjami elektrycznymi, oświetleniowymi i wodno-kanalizacyjnymi. Był to doskonały test umiejętności dla wykonawców i użytych produktów.

W siłowni znajdują się miejsca przeznaczone do różnych ćwiczeń. Niektóre strefy powinny różnić się zatem właściwościami powierzchni. Np. w miejscu gdzie stosuje się „wolne” ciężary, wytrzymałość masy poziomującej musi być bardzo duża. Dzięki temu zapewnia ona odporność na spore obciążenia dynamiczne lub upadające sztangi.

Produkt ten może być stosowany w dowolnym zakresie grubości warstw.

Przygotowanie gruntu wymagało nie tylko fachowej wiedzy technicznej, ale również profesjonalnego sprzętu do szlifowania i wyrównywania podłoża. O skali trudności świadczy liczba użytych narzędzi.

Ze względu na to, że warstwa wyrównująca w znacznej części obiektu wynosiła dwa centymetry, należało użyć masy, która w krótkim czasie uzyska odpowiednią wilgotność i umożliwi bezpieczne ułożenie wykładzin.

Kolejnym wyzwaniem była powierzchnia przygotowana przez wcześniejszych najemców. Płytki ceramiczne znajdowały się na powierzchni około 200 m kw.

Prace podłogowe trwały miesiąc, natomiast montaż wykładzin jedynie 9 dni.

Kleje do wykładzin wykorzystywane w tego rodzaju obiektach, muszą być bardzo elastyczne. Ponieważ są to miejsca intensywnie użytkowane należało zastosować materiały, które charakteryzują się najwyższymi parametrami, zdolnymi przenieść duże dynamiczne obciążenia.

W szatniach, korytarzach, ciągach komunikacyjnych i biurach zdecydowano się na montaż wykładzin dywanowych i PCV. Tymczasem w części przeznaczonej do ćwiczeń zastosowano wykładziny sportowe oraz gumy pod ciężary.

Przy całości prac wykorzystano najnowszej generacji klej UZIN KE 2000 S. Ekonomiczny i ekologiczny produkt przeznaczony jest do wykładzin dywanowych ze spodem PCV. Oprócz niego użyto neoprenowy klej o dużej sile klejenia – UZIN GN 222.

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 13.01.2016