Balustrady doskonale sprawdzą się w każdym mieszkaniu. To właśnie one zadbają o nasze bezpieczeństwo, ale też będą się znakomicie prezentować. Doskonale sprawdzą się na balkonach, tarasach oraz schodach. Warto też pamiętać, że na rynku dostępne są balustrady, które można zamontować samemu. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Z jakiego materiału balustrady sprawdzą się najlepiej?

Na rynku znajdziemy balustrady wykonane z wielu materiałów. Ten ogrom sprawia, że ludzie mają problem z wyborem odpowiednich. Najczęściej wybieranym materiałem jest drewno – to właśnie ono zawsze dobrze się prezentuje i nadaje wnętrzom pewnej klasy. Dużą popularnością cieszą się też balustrady szklane oraz metalowe. Wybór odpowiedniego materiału zależy od naszych indywidualnych preferencji, ale warto pamiętać, że na zewnątrz najlepiej sprawdzą się te nierdzewne. Ważne też, aby były wytrzymałe i pasowały do ogólnego wyglądu domu. Dlaczego nierdzewne elementy do balustrad są takie ważne? Dzięki temu będą się doskonale prezentować przez dłuższy czas. Unikniemy częstej wymiany oraz odnawiania, a w efekcie zaoszczędzimy dużo pieniędzy.

O czym pamiętać przy zakupie balustrad do samodzielnego montażu?

Podstawą sukcesu jest odpowiednie podejście do zakupu balustrad. Ważne jest, aby balustrady pasowały do ogólnego wykończenia – wystroju wnętrz lub koloru tynku w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie możemy się skupiać jedynie na ich wyglądzie, ale musimy też pamiętać o innych ważnych kwestiach. Musimy zacząć od dokonania właściwych pomiarów, a następnie zamówić wszystkie niezbędne elementy. Należy pamiętać, że każda balustrada musi mieć co najmniej 90 cm. Taka wysokość nie tylko zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkim domownikom, ale też nie będą w niczym przeszkadzać. Nie możemy też zapominać o zakupie odpowiednich akcesoriów. W tym celu potrzebne nam będą młotek, wkrętarka, wkręty, a także klej.

Jak należy montować balustrady?

Jeżeli zgromadziłeś niezbędne elementy, to możesz w końcu przystąpić do pracy. Na początku należy zamontować uchwyty na słupki balustrad. Zanim to zrobimy, wyznaczamy miejsce wywiercenia otworów, które zakreślamy je markerem w posadzce. Dopiero w ten sposób ustalonym miejscu, dokonujemy montażu słupka. W momencie, gdy zamontujemy odpowiednią ilość słupków, przechodzimy do dalszych etapów prac. Teraz łączymy kolankami rury pochwytowe, a następnie wywiercamy w niej dziury. Następnie mocujemy rurę do schodów w estetycznej pozycji pod kątem 90 stopni. W ten sposób zamontujemy barierki, które będą się świetnie prezentować, a w dodatku zapewnią nam bezpieczeństwo.

Data dodania: 29.03.2019