Zanim na inwestycji pojawi się oczekiwana przez zleceniodawcę podłoga, każdy posadzkarz musi zmierzyć się z problemem odpowiedniego przygotowania podłoża. Zwykle to spore wyzwanie, związane z pracą w niekorzystnych warunkach – z fizycznym obciążeniem, w brudzie i hałasie. Dlatego wszystkie rozwiązania, które mogą to zadanie ułatwić są mile widziane. Jednym z nich jest niewielkie, proste, ale bardzo skuteczne narzędzie.

UZIN RIPPER wygląda niepozornie – to niewielkich rozmiarów metalowy element, który montuje się na wiadrze do przygotowywania mas. Ma jednak wielką moc – odciąża kręgosłup oraz eliminuje pylenie materiałów sypkich. Jak to możliwe?

Praca bez RIPPERa

Początek pracy na inwestycji. Pod stopami nierówne i niezbyt mocne podłoże. Aby kontynuować prace trzeba temu zaradzić. W tym zadaniu niezastąpione są masy niwelujące np. UZIN NC 170 LevelStar. Niby nic prostszego – za pomocą noża otwieramy worek, podnosimy go (a 25 kilogramów to nie bagatela!) i cierpliwie przesypujemy materiał do wiadra. Już w połowie zaczynają boleć plecy. Na domiar złego wszystko – twarz, włosy, ręce, a także ściany i sprzęt wokół – pokrywa irytujący pył. Brzmi znajomo…?

 

UZIN RIPPER

Źródło: UZIN

Praca z RIPPERem

A teraz rzeczywistość alternatywna – zadania przed nami te same, ale jesteśmy uzbrojeni w małego pomocnika.

Użycie UZIN RIPPER jest bardzo proste. Mocujemy go na wiadrze do masy i zdejmujemy osłonę z ostrza. Do wiadra wstawiamy mieszadło, a worek z masą wyrównawczą układamy centralnie na RIPPERze. Jego ciężar sam rozetnie worek, który dodatkowo zadziała jak pokrywa chroniąca przed pyleniem. Pozostaje nam czekać aż zawartość worka znajdzie się w wiadrze. Bez obciążenia kręgosłupa i duszącego pyłu.

Fakty

UZIN RIPPER pozwala na ograniczenie pylenia w takim samym stopniu jak przy zastosowaniu produktów niskopylących. Potwierdziły to pomiary wykonane przez niemiecki Instytut BG BAU.

Zestaw UZIN RIPPER zawiera: metalowy przecinak, wiadro do mas oraz wiadro do odmierzania wody. RIPPER będzie pasował także do innych wiader o średnicy ok. 36 cm.

Do 30 kwietnia br. narzędzie dostępne jest w promocji – otrzymuje go każdy klient, który dokona zakupu mas niwelujących UZIN na kwotę min. 5000 zł. Od 1 maja 2016 RIPPER trafi także do regularnej oferty.

Data dodania: 15.04.2016