Polska firma Baumit wśród śmietanki firm europejskich. Jury konkursu European Business Awards wybrało finalistów rywalizacji o tytuł najlepszych firm w Europie. Baumit powalczy do 16-ego listopada. Tego dnia odbędzie się bowiem uroczysta gala w Paryżu, na którą zaproszeni zostaną przedstawiciele ośmiu najlepszych firm europejskich.

Nagroda Ruban d’Honneur jest wyróżnieniem dla firm, które osiągnęły najlepsze rezultaty w biznesie (w swojej dziedzinie). W konkursie wzięło udział ponad 1000 firm z całej Europy, z których wyłoniono łącznie 397 przedstawicieli krajowych z 28 państw (w Polsce było ich 25). Finalistów czekają teraz prezentacje i przesłuchania przed panelem sędziowskim składającym się z wybitnych przedstawicieli świata nauki, mediów i biznesu – wybranych spośród 27 krajów Unii Europejskiej. Przesłuchania odbędą się we wrześniu w Londynie.

Rygorystyczny proces oceny uczestników i wyłaniania laureatów sprawia, że przynależność do grona firm wyróżnionych w konkursie European Business Awards stała się jednym z najbardziej pożądanych wyrazów uznania dla biznesów w Europie.

Przyznanie wyróżnienia Ruban d’Honneur w konkursie Europejskich Nagród Biznesu to zaszczyt i zarazem podkreślenie determinacji i pasji, która kieruje firmą – mówi Aleksandra Gilewska z firmy Baumit.

– Zaangażowanie pracowników, dobre stosunki z naszymi klientami i partnerami biznesowymi – to wszystko składa się na fakt, że jesteśmy uważani za jednych z liderów w naszej branży. Oczekiwania przed finałem Europejskich Nagród Biznesu są ogromne, ale na dzień dzisiejszy jesteśmy zachwyceni, że udało nam się osiągnąć tak wiele i zdobyć wyróżnienie Ruban d’Honneur.

To już czwarta edycja European Business Awards. Ideą konkursu jest promocja przedsiębiorstw wyróżniających się innowacyjnością, doskonałością biznesową i zrównoważonym rozwojem. Finalistów doceniono przede wszystkim za sukcesy osiągnięte w ciągu ostatnich 18 miesięcy, innowacje, etyczne podejście do biznesu, a także działania PR i stan finansowy.

Data dodania: 10.09.2010