8 listopada w Warszawie odbył się trzeci już Kongres Wyposażenia Wnętrz organizowany przez firmę Promedia. Imprezę odwiedziła rekordowa liczba przedstawicieli branży wnętrzarskiej – ponad 150 osób!

Tegoroczna edycja Kongresu Wyposażenia Wnętrz wzbudziła duże zainteresowanie w branży. Organizatorzy ponoć musieli odrzucić część zgłoszeń ze względu na brak miejsc. Ostatecznie w wydarzeniu udział wzięło ponad 150 osób: producenci i dystrybutorzy artykułów wnętrzarskich, handlowcy, a także architekci, projektanci i dekoratorzy wnętrz. Wśród gości pojawili się przedstawiciele znanych sieci, takich jak: Home&You, Black Red White, Witek’s, Almi Decor czy Monetti. III Kongres Wyposażenia Wnętrz stał się okazją do wręczenia wielu wyróżnień i dyplomów oraz wysłuchania prezentacji o zapowiadanych trendach w 2012 roku.

Gwiazdą spotkania był Wolfgang Gruschwitz, światowej sławy specjalista w dziedzinie visual merchandisingu. Przedstawił on sposoby budowania marki i klimatu sklepu na najlepszych przykładach z całego świata. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zapoznać się z prognozowanymi trendami w wyposażeniu wnętrz na 2012 rok, narzędziami ochrony designu oraz opisem skutecznych działań PR w branży. Zaprezentowana została również oferta międzynarodowych targów wyposażenia, m.in. : Maison&Objet w Paryżu, Ambiente, Christmasworld, Light & Building, Tendence i Heimtextil we Frankfurcie oraz International Home + Housewares Show w Chicago.

Przedstawiciel organizatorów – Jerzy Osika i Wolfgang Gruschwitz

Podczas tegorocznej imprezy ogłoszono również laureata polskiej edycji konkursu Global Innovation Award. Krajowe eliminacje wygrała sieć sklepów Home&You. Zwycięski salon przeszedł do etapu międzynarodowego, w którym będzie konkurował z firmami z całego świata. Nagrodę wręczył honorowy gość oraz członek jury, Wolfgang Gruschwitz. Finał GIA odbędzie się w marcu w Chicago, gdzie międzynarodowe stowarzyszenie branżowe International Housewares Association ogłosi światowych zwycięzców.

Na kongresie dokonano również wręczenia Certyfikatów Firmy Roku Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej. Laureatami zostały firmy: Black Red White, Faro, Lotos Parafiny i Witek’s.

Tłum słuchaczy na jednej z prezentacji

Spotkanie stało się także okazją do świętowania 10. urodzin magazynu „Tekstylia w Domu”. Z tej okazji pismo wręczyło dyplomy firmom, które wspierały tytuł w ciągu minionych lat. Uroczyste podziękowania za wieloletnią współpracę złożono markom: Ado, Casa Valentina, Forest Polska, Gardinia, Greno, Piórex, Eurofirany, Vadain International i Zegar.

Jednym z patronów medialnych III Kongresu Wyposażenia Wnętrz był portal myfloor.pl

Data dodania: 24.11.2011