Podczas Milan Design Week 2015 zaprezentowano mnóstwo ciekawych i oryginalnych projektów. Krzesła, sofy, stoliki i inne przedmioty domowego użytku zostały ukazane w zupełnie innym świetle.

Do wyboru, do koloru

Elegancja, awangarda oraz najwyższej jakości wzornictwo – to motyw przewodniprojektów, które zostały zaprezentowane podczas włoskiego festiwalu designu. Przykładem mogą być półki i stoliki wykonane z kolorowego szkła. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu potrafią one dosłownie emanować swoim pięknem, tworząc artystyczną poświatę wokół siebie. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w jasnych pomieszczeniach, gdzie odbicie światła jest najbardziej efektowne i widoczne.

Piękno w prostocie

Połączenie figur geometrycznych w niekonwencjonalny sposób może okazać się strzałem w dziesiątkę. Z pozoru proste rozwiązania mogą tworzyć jedną oryginalną całość, która potrafi zachwycić swoim wyglądem. Przykładem może być stół, wykonany z kilkunastu kwadratowych elementów. Nierówne ułożenie względem siebie na różnych poziomach wysokości, tworzy trójwymiarowy i interesujący efekt końcowy. Ciekawie pod względem wizualnym prezentuje się również długa półka, złożona w harmonijny sposób z kwadratów i prostokątów.

Polskie akcenty

Na Milan Design Week nie zabrakło polskich przedstawicieli. Podczas wystawy “Energy for Creativity” zobaczyć było można meble Pelikan firmy Profim, które zostały zaprojektowane przez Przemysława „Mac” Stopę. Jaskrawe pastelowe kolory i nietypowy wygląd mebli to cechy wyróżniające polski projekt.

Nie można zapomnieć również o wystawie “Do it your way. Polish Design in Pieces” organizowanej przez Ewę Solarz oraz grupę Tabanda. Celem wystawy było umożliwienie odwiedzającym interakcji z przedmiotami. W ten sposób wystawa ulegała ciągłym zmianom i każdy uczestnik mógł mieć wpływ na to w jaki sposób prezentowane są eksponaty.

Inne spojrzenie

Luksus jest stałym elementem designu. Kwintesencją ekskluzywnych rozwiązań było stoisko grupy Boco Do Lobo, która specjalizuje się w tego typu realizacjach. Telewizory, ogromne lustra, porcelanowa i szklana zastawa, kanapy, fotele i wiele innych przedmiotów ukazywały czystą postać luksusowego wyposażenia wnętrz.

 

Data dodania: 28.05.2015