Aneta Rajek – projektantka w Pracowni Rajek Projektowanie Wnętrz. W wolnych chwilach – których nie ma zbyt wiele – zajmuje się wszystkim tym, co związane z tworzeniem czegoś ładnego i smacznego – gotuje, organizuje degustacje i przyjęcia, tworzy wystrój wnętrz na specjalne okazje.

Z wykształcenia ekonomista. Przez wiele lat błądziła w innym zawodzie – prowadząc własną działalność w branży komunikacyjnej. Radykalne zmiany w życiu osobistym skłoniły ją do wykorzystania swoich zdolności w projektowaniu wnętrz, co od 11 lat stało się jej receptą na życie. Pracowania prężnie się rozwija i zyskuje coraz większą popularność — to ogromny sukces zarówno zawodowy, jak i osobisty.

Zajmuję się projektowaniem wnętrz ponieważ… już jako nastolatka przejawiałam zdolności w tworzeniu fajnych, ładnych rzeczy z niczego. To jest „to coś”, z czym się trzeba urodzić, mieć to w sobie – mam szczęście mieć taki dar. Efekty mojej pracy uszczęśliwiają ludzi, dla których pracuję – tworzę wnętrza, w których moi Klienci cieszą się życiem w swoim wymarzonym domu.

Inspiracje czerpię z… głowy. Rozmowy z Inwestorami poprzedzają prace nad projektem. Słucham, jakie mają oczekiwania, co się im podoba. W każdym projekcie staram się zaskoczyć jakimś nietuzinkowym pomysłem.

Projekt, z którego jestem szczególnie dumna to… mój własny dom. Zrodził się z marzeń, które miałam szczęście zrealizować!

Projekt, który był dla mnie największym wyzwaniem to… wyzwaniem są dla mnie totalne rudery, w których nikt już nie widzi szansy na zrobienie w nich czegokolwiek. Metamorfozy takich wnętrz zaskakują niewyobrażalną przemianą, ich nowy wygląd powala na kolana.

Moje ulubione kolory to… we wnętrzach – biel , w garderobie – czerń.

Gdybym mogła zaprojektować wnętrze dowolnego budynku/pomieszczenia na świecie to byłby to… “wypasiony” szpital publiczny – bez limitu budżetowego!

Najbardziej obiecujące współczesne trendy we wnętrzach to… trendy w stylu nowoczesnym zmieniają się dość często — teraz jest spory bum na meble i dodatki w stylu vintage. Pozostałe style charakteryzują się od lat tym samym, jeśli do nich nawiązujemy, to pobawić można się jedynie kolorystyką czy dodatkami. W modernistycznych wnętrzach królują nadal: szkło, metal, kamień naturalny, cegła i oczywiście drewno.

Wnętrzarskie trendy, które nie przyjęły się w Polsce to… styl boho, jest dość mało popularny…, barokowy, też raczej rzadko zlecany, może dlatego, że nie mamy oddziału swojej pracowni w Moskwie.

Najtrudniejsze w projektowaniu wnętrz jest… jeśli jest wena, to projektowanie wnętrz nie jest trudne. Trudni bywają czasami klienci.

Gdybym nie była projektantem wnętrz byłabym… już kiedyś w jakimś wywiadzie wspomniałam, że kucharką. Nic się w dalszym ciągu nie zmieniło – restauratorem, oczywiście w świetnie zaprojektowanym lokalu.

Data dodania: 28.06.2018