Podczas listopadowych targów KAMIEŃ-STONE 2011 mieliśmy okazję zobaczyć nowe materiały i produkty firm z branży kamieniarskiej. Co będzie na topie w 2012 roku? Jakich nowości możemy oczekiwać? Zapraszamy do lektury.

Kamień, choć coraz popularniejszy we wnętrzach, nie jest materiałem, który corocznie pojawia się w wielu nowych odsłonach. Jako materiał naturalny jego zasoby się ograniczone, a nowe kamieniołomy otwierane są stosunkowo rzadko.

Podczas tegorocznej edycji poznańskich targów branży kamieniarskiej zapytaliśmy przedstawicieli kilku firm o produkty, które prezentowali podczas KAMIEŃ-STONE, a także o ich opinie dotyczące trendów w nadchodzącym roku.

Nowe metody obróbki materiałów kamiennych

Trendem, który najczęściej wskazywali nam przedstawiciele firm kamieniarskich są wciąż zmieniające się metody obróbki kamienia. Nowe możliwości pozwalają na osiąganie nowych efektów na tych samych materiałach.

Modne kolory i klasyczne materiały

Wśród najpopularniejszych materiałów kamiennych pozostają wciąż marmury i granity.

Polacy najchętniej widzą w swoich wnętrzach granity i marmury, coraz częściej decydują się także na trawertyny i piaskowce.

Modne nie tylko w branży kamieniarskiej szarości dobrze wpasowują się w nowoczesne trendy aranżacji wnętrz.

Pożądane nowości

Mimo że branża kamieniarska nie obfituje w nowości, tak jak inne dziedziny związane z materiałami do wykańczania wnętrz, firmy starają się by co roku nie zabrakło nowinek.

Stabilny rok 2011

Przedstawiciele branży kamieniarskiej nie narzekają na mijający rok. Większość firm osiągnęła stabilność, część nawet odnotowała wzrosty. O spadkach wspominało niewielu.

Pytani o nadchodzący wielkimi krokami nowy rok przedstawiciele firm z branży kamieniarskiej zapewniają o swoim optymizmie, jednak nie chcą snuć przypuszczeń. Jaki będzie rok 2012 dla tej branży – przekonamy się już wkrótce.

Data dodania: 16.12.2011