Nie od dziś wiadomo, że na rynku pracy poszukiwani są fachowcy. Uzin Utz dba o to, aby zapewnić młodym ludziom praktykę niezbędną do wykonywania zawodu posadzkarza.


Akademia Sztuki Posadzkarskiej w ramach programu Kuźnia Posadzkarskich Talentów organizuje jednodniowe warsztaty dla uczniów szkół technicznych. Uczestnicy dowiedzą się, jak w praktyce wygląda praca posadzkarza oraz poznają podstawowe pojęcia związane z fachem. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów firmy Uzin Utz.

– Wiele mówi się o tzw. kształceniu dualnym, które u naszych zachodnich sąsiadów sprawdza się od lat. Jest to połączenie edukacji z praktyką – pracą w przyszłym zawodzie– podkreśla Edyta Rząsa, koordynator ds. szkoleń w firmie Uzin Utz Polska.Do stworzonego przez nas centrum szkoleniowego zapraszamy więc uczniów szkół. Liczymy, że informacje, które uzyskają od praktyków, zachęcą ich do rozwijania się w tym zawodzie, a polskie posadzkarstwo zyska nowych, świetnie wykształconych pracowników.

Celem wydarzenia jest wykwalifikowanie specjalistów, których brakuje na rynku podłogowym. Wciąż rosnąca liczba inwestycji powoduje, że posadzkarstwo stało się zawodem z perspektywami. Dzięki współpracy z partnerami handlowymi, uczestnicy po odbyciu kursu mają szansę na staże, a nawet zatrudnienie w branży.

 

źródło: biuro prasowe marki UZIN

– Spośród uczestników, którzy odbędą minimum trzy szkolenia w ASP, zapewniamy staż dla sześciu osób, z których wyłonimy dwie osoby z gwarancją zatrudnienia – mówi Mirosław Andrusiak, współwłaściciel firmy A&A Studio Project od lat będącej klientem firmy Uzin Utz Polska.– Doświadczenie i realia rynku pracy w branży posadzkarskiej podpowiadają nam, że jest to potrzebna inicjatywa, właśnie dla młodych osób, chętnych do zdobywania doświadczenia w tej wymagającej, ale i satysfakcjonującej pracy.

 

źródło: biuro prasowe marki UZIN

Najbliższe wydarzenie organizowane przez ASP to III edycja szkolenia Podstawy wylewania mas szpachlowych. Kurs odbędzie się 10 stycznia 2019 r. w Legnicy o godz. 9.30. W programie m.in. tematy związane z układem warstw podłogi czy obróbką mechaniczną i gruntowaniem podłoża.

Nabór trwa do 20.12.2018 r.
Więc informacji na: uzin.pl/akademiasztukiposadzkarskiej

[KK]

Data dodania: 12.12.2018