Pod koniec grudnia 2016 r. w Legnicy rozpoczęto rozbudowę zakładu produkcyjnego spółki Uzin Polska Produkty Budowlane. Jeden z największych producentów chemii posadzkarskiej na świecie, zyska nie tylko nową powierzchnię magazynową i biurową, ale również stworzy strefę testów oraz centrum szkoleniowe.

Za rozbudowę obecnego kompleksu odpowiedzialny jest Jan Majgier z Legnicy, który 16 lat temu prowadził budowę zakładu produkcyjnego UZIN od podstaw. Aktualny projekt zakłada m.in. wydłużenie hali magazynowej oraz rozbudowę części biurowej o kolejną kondygnację. Inwestycja ma zostać zakończona na przełomie maja i czerwca 2017 roku.

Rozbudowany zakład produkcyjny zyska również nową dwupiętrową przestrzeń znajdującą się na terenie magazynu. Na piętrze znajdować się będzie centrum szkoleniowo-konferencyjne przeznaczone zarówno dla klientów, jak i personelu. Z kolei na dole powstanie laboratorium pokazowe.

Wzorowe planowanie

Przy rozbudowie kompleksu największym wyzwaniem jest prowadzenie działań w taki sposób, aby nie powodować przerw produkcyjnych, a tym bardziej nie zakłócać codziennej pracy.

 

Rozbudowa zakładu produkcyjnego UZIN

Źródło: UZIN

Nowoczesne rozwiązania

Rozbudowa obecnego zakładu umożliwia również wykonanie prac związanych z wizualną stroną budynku. Cała elewacja zostanie pokryta panelami, natomiast nadbudowa stanie się bardziej przeszklona. Konstrukcja budynku zakłada także możliwość zamontowania na dachu magazynu ogniw fotowoltaicznych.

[RAK]

Data dodania: 06.02.2017