Już w styczniu, 12-15.01.2023, branża podłogowa będzie miała kolejną okazję do spotkania. Podczas największych podłogowych targów w Hannoverze motywem przewodnim będzie koncentracja na aktualnych problemach sektora posadzkarskiego.

Ostatnie lata w branży podłogowej upłynęły pod znakiem niedoboru surowców, intensywnych zmian warunków, wzrastających kosztów pracy i logistyki. W tym klimacie będą obracały się także główne wątki przyszłorocznego Domoteksu.

Hasłem przewodnim tej edycji targów będzie „FLOORED BY NATURE” – opisujące kwestie równie ważkie dla branży – zdrowia, wpływu na środowisko, ekologii. Hasło nawiązuje też do fascynacji naturą – którą wielu producentów podłóg stawia jako niedościgniony wzór do naśladowania.

Organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji – zarówno pod kątem wystawców, jak i odwiedzających. Podczas 33. edycji targów nie zabraknie okazji do inspiracji, rozmów handlowych i poszukiwania dróg rozwiązań problemów, z którymi mierzy się cały sektor podłogowy.

Dostosowanie, świadomość i fokus na naturę

Rdzeń tematyczny targów Domotex 2023 będą stanowiły trzy leitmotivy zatytułowane: „Connecting Markets”, „Conscious Living” i „Colourful Nature”.

„Conneting Markets” podkreśla potrzebę dostosowania się do zmieniających warunków. Organizatorzy wskazują na płynne warunki importu, wzrastające ceny energii i transportu, a także na umacniającą się rolę nowych mediów w procesie sprzedaży podłóg.

„Conscious Living” nawiązuje do silnego trendu życia w zdrowiu, symbiozie ze środowiskiem. Materiały przyjazne dla ludzi i ziemi będą zyskiwały na znaczeniu, mimo ograniczonych zasobów. Coraz większą rolę mają także odgrywać innowacyjne rozwiązania i tzw. ekonomia cyrkularna.

„Colourful Nature” związany jest z tym, co na Domoteksie zawsze grało pierwsze skrzypce – z inspirowaniem. Tym razem nie tylko w rozumieniu wyczuwania trendów związanych z materiałami czy odcieniami, ale i rozsądnym wykorzystaniem zasobów.

Domotex 2023 odbędzie się w Hannover Exhibition Center w dniach 12 do 15 stycznia (od czwartku do niedzieli).

Data dodania: 27.10.2022

12.01.2023 / Hannover