Zmiana wykładziny klejonej w tradycyjny sposób wiąże się zwykle z dość kosztownym, gruntownym remontem. Należy bowiem zerwać starą posadzkę, usunąć resztki kleju, wyrównać podłoże, a następnie zamontować nową wykładzinę. UZIN opracował technologię, która ma zniwelować te problemy.

Technologia switchTec® to nowatorskie podejście do klejenia elastycznych i dywanowych wykładzin podłogowych.

Sigan® można przyklejać do istniejącej podłogi lub masy szpachlowej. Montaż jest szybki i łatwy, dlatego może być wykonany nawet przez niedoświadczoną osobę (stosującą się do zaleceń instrukcji). Sigan® to materiał nośny, który ma mikroperforację oraz kanaliki odpowietrzające – dzięki temu ryzyko powstawiania pęcherzy wpływających na funkcjonalność i estetykę podłogi zostaje zminimalizowane.

Ważną zaletą technologii switchTec® jest także możliwość równie szybkiego demontażu – wykładzinę można usunąć w całości i bez pozostawiania resztek kleju. Dzięki temu możemy odzyskać poprzednią posadzkę w stanie nienaruszonym, jeśli do niej została przyklejona wykładzina.

Technologię tą można stosować zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i komercyjnych np. w hotelach czy galeriach handlowych.

Data dodania: 12.09.2013