W tegorocznych targach budowlanych BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA w Szczecinie wzięło udział 220 wystawców z kraju i zagranicy oraz blisko 6 tys. zwiedzających.

Przez trzy dni w halach o łącznej powierzchni wystawienniczej 6,5 tys. m² przedstawiono szeroką ofertę materiałów i technologii z branży budowlanej i energetycznej. W jednym miejscu zwiedzający mieli okazję zobaczyć nowe produkty oraz porozmawiać z ekspertami obecnymi na stoiskach targowych.

Na targach został zaprezentowany „Przekrój domu niskoenergetycznego” – dom, zaprojektowany przez architekta Tomasza Kuczyńskiego z firmy Future Hause, zbudowany został przez firmę Fran-Gut. Materiały budowlane udostępniły 24 firmy. Realizacja cieszyła się zainteresowaniem zwiedzających, którzy mieli możliwość obejrzenia wszystkich elementów konstrukcyjnych i zarazem zasięgnięcia porad ekspertów z firm uczestniczących w projekcie.

Podczas 5. konferencji naukowo-technicznej pt. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu” oraz konferencji „Redukcja kosztów eksploatacji  budynków – właściwości i zastosowanie materiałów zmiennofazowych” prelegenci przedstawili takie zagadnienia, jak akumulacyjność cieplna, budownictwo energooszczędne, możliwości na rynku odnawialnych źródeł energii.

Fachowcy z firmy Xella Polska przygotowali program szkoleniowy dla uczniów w ramach Akademii Murowania SILKA YTONG, a wydawca miesięcznika „Dachy” zorganizował dla nauczycieli zawodu teoretyczno-praktyczne seminarium w zakresie pokryć oraz wentylacji dachowych.

Targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA 2012

Po raz czwarty ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP zorganizował międzynarodową giełdę kooperacyjną – 50 firm z Polski, Niemiec, Czech i Hiszpanii odbyło łącznie 120 rozmów.

Laureaci konkursów „Wyróżniony Wyrób” i „Godło Złoty Kask”:

Medale „Wyróżniony Wyrób” otrzymały firmy:

  • FHU M&M Mariusz Mańkowski, za zbiornik paliwa Fuelmaster z terminalem XTRACK
  • KONBET Sp. z o.o., za kształtkę wieńcową TERMOBET
  • LAKMA SAT Sp. z o.o. , za tynk kwarcowy Francesco Guardi Collezione
  • Energy Flow Sp. z o.o. , za system zaoszczędzonej energii o pasywnym współczynniku przenikania ciepła 0,1W/(m2xK)

„Godło Złoty Kask” otrzymała firma LAKMA SAT Sp. z o.o., za system natryskowy LAKMA TERM, a szczególności za innowacyjne rozwiązanie technologii nanoszenia.

Data dodania: 22.03.2012