Ceramika Paradyż organizuje konkurs dla architektów i projektantów wnętrz – właśnie dobiegła końca II edycja plebiscytu. Jury pod przewodnictwem Mai Ganszyniec wybrało najlepsze koncepcje współczesnego wnętrza z wykorzystaniem płytek Nave Creative.

Jury Paradyż Designers brało pod uwagę kreatywne wykorzystanie kolorów i struktur, pomysł na małe formaty, a także świadomość i wrażliwość społeczną przy projektowaniu. Oprócz podium jury wyróżniło dwie prace w kategorii Debiut Roku oraz przyznało jedną nagrodę specjalną.

Pierwsze miejsce zajął Alek Pluta za projekt „Pottery Workshop”. – Myślę, że to jest najgłębsza i najbardziej poetycka z nadesłanych prac – uzasadnia Maja Ganszyniec, przewodnicza jury. – To projekt, który można odkrywać ciągle na nowo, zbudowany na bardzo świadomych, subtelnych zabiegach. W tym właśnie tkwi odwaga i dojrzałość autora, że postawił na to, co powściągliwe. Dla mnie praca ta jest absolutnie ponadczasowa. Bardzo chciałabym odwiedzić to miejsce. Pluta otrzymał nagrodę o wartości 55 tysięcy złotych.

Pottery Workshop

Drugie miejsce i nagrodę o wartości 25 tysięcy złotych otrzymał Jakub Bałanda za projekt „Modern Post Modern”, który stworzył we współpracy z Wiolettą Chmielewską. Jury doceniło kreatywność i wysoką świadomość architektoniczną projektu, udaną zabawę kolorami i fakturami.

Modern Post Modern

Miejsce trzecie i nagrodę o wartości 15 tysięcy złotych jury przyznało Joannie Dolot za „Blush Cafe”. Jurorów ujęła spójność koncepcji, nawiązanie do historycznej wiedeńskiej kawiarni i zwróceniem uwagi na detale.

Blush Cafe

W konkursie Paradyż Designers mogli wziąć też udział studenci wyższych uczelni na kierunkach związanych z architekturą lub architekturą wnętrz. Dla nich przewidziano nagrody specjalne. W kategorii Debiut Roku zwyciężyła Karolina Piotrowska, studentka Politechniki Śląskiej za projekt „Sage Green Dream”, a wyróżnienia otrzymali Kacper Ćwir z ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi za projekt „Modern Study” oraz Marta Zwarycz z Politechniki Śląskiej za pracę „ Cut Cube”.

Cut Cube

Marta Zwarycz z Politechniki Śląskiej za pracę „ Cut Cube”

Sage Green Dream

Debiut Roku Karolina Piotrowska „Sage Green Dream”

Modern Study

Wyróżnienie Debiut Roku Kacper Ćwir „Modern Study”

Data dodania: 15.03.2023