6 października we wrocławskim Hotelu Mercure Panorama odbyła się konferencja z cyklu „Wnętrza publiczne – wrażenia projektantów”. Zorganizowała ją firma Virtus z Krakowa. Swoje wyroby prezentowało blisko 20 producentów z branży budowlanej, oświetleniowej i AGD.

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwszą z nich były wykłady – prezentacje wybranych producentów. Dotyczyły dużych inwestycji, materiałów wykończeniowych i urządzeń. Przedstawiciel Integer SA zaprezentował przebudowę poddasza wrocławskiego Muzeum Narodowego i renowację wybranych obiektów zabytkowych. Z kolei menedżer firmy Aged mówił o wytrzymałych (sprawdzonych w łazienkach na stadionach) suszarkach do rąk, a prelegent z TEM Polska o modułowym osprzęcie elektrycznym. Menedżer z Marbet Style prezentował nowoczesne meble do wnętrz komercyjnych. Poszczególne marki często można spotkać w hotelach określonych sieci, są identyfikowane właśnie z nimi.

Druga część, wystawcza, która trwała w przerwie kawowej między wykładami, pozwalała na indywidualne konsultacje ze specjalistami. Choć tematem konferencji były wnętrza publiczne, niektóre produkty odnajdą się w domach prywatnych i pod tym kątem były omawiane. To np. artykuły AGD (firmy AGG, De Dietrich), powierzchnie drewniane i drewnopochodne Gaber Plus, panele Decor (model dekoracyjny 3-D Home Inside) oraz karnisze, rolety Casa Valentina. Uwagę uczestników przykuwała bogata oferta Gerflor, producenta wykładzin elastycznych. Na jego stoisku można było obejrzeć próbki w bardzo wielu kolorach i wzorach. Firma Saint Gobain Glass prezentowała próbki szkła o zróżnicowanej fakturze.

Jak można było zauważyć, we wzornictwie dominuje drewno, metal i szkło. Tendencja do zapewnienia użytkownikowi wygody decyduje np. o stosowaniu karniszy na pilota, włączników elektrycznych w 6-klawiszowych modułach oraz kuchenki, gdzie strefa grzewcza rozszerzona jest na całą powierzchnię płyty (garnek podgrzewany jest w każdym miejscu, gdzie zostanie postawiony). Wzory i nowatorskie pomysły cieszą się popularnością, o czym świadczyło pełne audytorium i ożywione dyskusje, jakie toczyły się przy stoiskach.

Data dodania: 13.10.2011