Rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Polska Architektura XXL, organizowanym przez grupę Sztuka Architektury. Jego celem jest podsumowanie mijającego roku w polskiej architekturze. Głosowanie internautów na wybrane kategorie potrwa do 28 lutego 2019 r.


Przegląd najciekawszych realizacji architektonicznych pokazuje, że polscy architekci radzą sobie nawet z bardzo nietypowymi zadaniami projektowymi. Poziom polskiej architektury wciąż rośnie, co pozwala snuć optymistyczne prognozy na przyszłość.

Do tegorocznej edycji plebiscytu można było zgłaszać obiekty zrealizowane w 2018 roku oraz te, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2017, a zostały oddane do użytku w 2017 roku. W tym roku o głosy internautów walczy ponad 100 kandydatów w 3 kategoriach – kubatura, wnętrza i krajobraz, a ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znajdują się na stronach:

www.sztuka-architektury.pl (dział: Aktualności)

Wortal prezentuje w plebiscycie Polska Architektura 2018 kandydatów w dwóch kategoriach architektonicznych: funkcja prywatna oraz publiczna. Znajdują się tu duże realizacje – Hala KS Cracovia 1906 projektu Lewicki Łatak czy Archiwum Państwowe w Białymstoku, ale i mniejsze, jak domy jednorodzinne.

www.sztuka-wnetrza.pl (dział: Najnowsze)

Tu prezentowane są realizacje plebiscytu Polskie Wnętrze 2018, podzielone na część publiczną i prywatną. Wśród przestrzeni publicznych znajdują się m.in. wnętrza Hotelu Prudential w Warszawie, a wśród prywatnych kilkanaście aranżacji wnętrz domów i mieszkań.

www.sztuka-krajobrazu.pl(dział: Hot)

Na tym wortalu przedstawione są prace z plebiscytu Polski Krajobraz 2018 w kategoriach: przestrzeń publiczna ( w tym Arboretum SGGW w Rogowie) i ogrody prywatne.

źródło: Grupa Sztuka Architektury

 

Tradycyjnie, głosowanie odbędzie się dwutorowo – laureatów będzie wybierać publiczność za pośrednictwem internetu oraz profesjonalne jury.

Wyniki glosowania internatów poznamy na początku marca 2019 r., natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL, która odbędzie się na początku kwietnia 2019 r. w Warszawie.

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze.

Kontakt prasowy
Polska Architektura 2018 i ogólne informacje o Plebiscycie – marta.artman@sztuka-architektury.pl, tel. 694 383 190
Polskie Wnętrze 2018 – redakcja@sztuka-wnetrza.pl
Polski Krajobraz 2018 – adam.korpalski@sztuka-krajobrazu.pl

Data dodania: 07.02.2019

/