Pod koniec grudnia 2016 r. w Legnicy rozpoczęto rozbudowę zakładu produkcyjnego spółki Uzin Polska Produkty Budowlane. Jeden z największych producentów chemii posadzkarskiej na świecie, zyska nie tylko nową powierzchnię magazynową i biurową, ale również stworzy strefę testów oraz centrum szkoleniowe.
Za rozbudowę obecnego kompleksu odpowiedzialny jest Jan Majgier z Legnicy, który 16 lat temu prowadził budowę zakładu produkcyjnego UZIN od podstaw. Aktualny projekt zakłada m.in. wydłużenie hali magazynowej oraz rozbudowę części biurowej o kolejną kondygnację. Inwestycja ma zostać zakończona na przełomie maja i czerwca 2017 roku.
– Tym razem nasze zadanie jest bardziej nietypowe – wszystkie prace będą bowiem prowadzone przy normalnym funkcjonowaniu zakładu produkcyjnego i pracowników w części biurowej – mówi główny projektant. – Prace rozpoczęliśmy też w okresie zimowym, który – jak wiadomo – nie sprzyja budowlańcom. Dodatkowo czas na realizację jest bardzo krótki.
Nowa funkcjonalność
Rozbudowany zakład produkcyjny zyska również nową dwupiętrową przestrzeń znajdującą się na terenie magazynu. Na piętrze znajdować się będzie centrum szkoleniowo-konferencyjne przeznaczone zarówno dla klientów, jak i personelu. Z kolei na dole powstanie laboratorium pokazowe.
– Posiadanie komfortowych warunków do prezentacji i testów produktów w naszej legnickiej siedzibie było leitmotivem tej rozbudowy. Zależy nam, by nasi klienci mogli w jednym miejscu poznać możliwości naszych produktów, dowiedzieć się jak je stosować oraz złożyć zamówienie – mówi Tadeusz Wawrowski, Prezes Uzin Polska Produkty Budowlane Sp. z o.o.
Wzorowe planowanie
Przy rozbudowie kompleksu największym wyzwaniem jest prowadzenie działań w taki sposób, aby nie powodować przerw produkcyjnych, a tym bardziej nie zakłócać codziennej pracy.
– Prowadzone prace nie będą uciążliwe dla pracowników i otoczenia. Wszystkie generujące więcej hałasu zadania, takie jak np. wykuwanie, będziemy prowadzili w weekendy, by nie zakłócać pracy w biurach – zapewnia Jan Majgier.
Nowoczesne rozwiązania
Rozbudowa obecnego zakładu umożliwia również wykonanie prac związanych z wizualną stroną budynku. Cała elewacja zostanie pokryta panelami, natomiast nadbudowa stanie się bardziej przeszklona. Konstrukcja budynku zakłada także możliwość zamontowania na dachu magazynu ogniw fotowoltaicznych.
– Wnikliwie obserwujemy trend wykorzystywania alternatywnych źródeł energii. Wiemy, że do takich rozwiązań należy przyszłość i dlatego zależało nam na tym, by nasze budynki były na nie gotowe – podkreśla Tadeusz Wawrowski oraz dodaje: – Kolejne inwestycje w zakładzie będą zmierzały ku zwiększeniu możliwości produkcyjnych oraz automatyzacji produkcji.
[RAK]
Data dodania: 06.02.2017