Na tegorocznym DOMOTEKSIE po raz pierwszy zorganizowano wystawę Flooring Deluxe – przestrzeń w której na zaaranżowanych przez młodych projektantów Concept Room’ach, można było spojrzeć na podłogę od zupełnie innej strony.

Pomysłodawcą ekspozycji i jej opiekunem był wybitny niemiecki architekt – Stefan Diez, który zaprosił do współpracy przy tworzeniu Concept Room’ów piętnastu cenionych projektantów. Baltic Wood został zaproszony przez organizatorów targów do udziału w tej wystawie jako jedna z pięciu firm z branży podłogowej i jedyna produkująca wyłącznie podłogi drewniane.

Projektantem Concept Room’u Baltic Wood został Mark Braun, który podczas tworzenia koncepcji miał okazję odwiedzić fabrykę polskiego producenta w Jaśle. Współpraca ta zaowocowała stworzeniem nietypowego konceptu prezentacji podłóg „Pattern Intervention”, który został wybrany w drodze głosowania Najlepszym Projektem w kategorii „floor coverings”.

Dodatkową atrakcją Concept Room’u Baltic Wood była maszyna, dzięki której odwiedzający mogli samodzielnie na małych listewkach wyryć dedykowany firmie wzór i zabrać go ze sobą na pamiątkę.

Data dodania: 23.01.2013