UZIN opracował nowy system opakowań dla produktów w płynie – tzw. BAG in BOX, który pozwala na szybkie, proste i dokładne opróżnianie oraz utylizację. To kolejna odsłona proekologicznych działań firmy.

Opakowania CUBE it simple mają zastąpić kanistry z tworzywa sztucznego, których utylizacja nastręczała sporych problemów wykonawcom. Nowe wytrzymałe i szczelne worki na płyn będą umieszczane w kartonowym opakowaniu. Będzie je można wielokrotnie zamykać, szybko opróżniać do samego końca, unikając rozprysku, dzięki zniwelowaniu efektu bulgotania.

Format CUBE it simple pozwala także na lepsze wykorzystanie palety – w porównaniu z kanistrami ilość materiałów, które mieszczą się na palecie wzrasta w przypadku opakowań o pojemności 10 kg o 120 kg, a w przypadku opakowań o pojemności 5 kg – nawet o 190 kg. Zmniejszy się także konieczna powierzchnia do ich magazynowania, co przełoży się na obniżenie kosztów. Po zużyciu kartony można złożyć, dzięki czemu aż o 85% zmniejsza się miejsce potrzebne na puste opakowania. Ten rodzaj opakowań jest także proekologiczny – generuje aż o 75% mniej odpadów z tworzyw sztucznych.

Obecnie w takiej formie dostępne są już środki gruntujące UZIN PE 360 oraz UZIN PE 260 w opakowaniach 5 i 10 kg. Z czasem CUBE it simple zastąpią wszystkie opakowania kanistrowe produktów koncernu UZIN.

[KSK]

Data dodania: 09.07.2015