Nieustanne ulepszanie produktów i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań stało się istotnym elementem w procesie produkcji. Producenci starając się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują nowatorskie produkty, które mają za zadanie maksymalnie pomóc klientowi w sprawnym montażu.

W dużych pomieszczeniach komercyjnych i biurowych wygodnym rozwiązaniem jest montaż płytek dywanowych lub winylowych. Szeroka gama dekorów daje ogromne możliwości aranżacyjne, dzięki czemu można uzyskać indywidualny efekt. To, co stawia te produkty na podium, to możliwość montażu fragmentami, co właściwie daje szansę położenia ich w trakcie użytkowania danego pomieszczenia.

Trzeba jednak pamiętać, że aby uzyskać trwałość tego typu okładziny, niezbędny jest fachowy montaż za pomocą kleju dedykowanego. Z pomocą przychodzi firma UZIN, która wprowadziła na rynek dyspersyjny preparat mocujący – UZIN U 5000. Nanoszony jest łatwą i wygodną metodą natryskową. Nowa formuła aplikacji pozwala zwiększyć ergonomię pracy w porównaniu z tradycyjnymi klejami nanoszonymi wałkiem. Tego typu produkt będzie szczególnie przydatny dla fachowców zajmujących się montażem okładzin w przestrzeniach wielkopowierzchniowych, jak np. biurowce, obiekty komercyjne, gdzie liczy się czas wykonania.

Dzięki nowatorskiej technice nanoszenia natryskowego, okładziny układane luzem można montować za pomocą lancy z wygodnej pozycji stojącej.

UZIN U 5000

Tego typu preparat może być stosowany do szerokiej gamy okładzin w płytkach z różnego rodzaju podkładami. Sprawdza się na równych i gładkich podłożach, chłonnych i niechłonnych. Znajduje również zastosowanie na podłogach podniesionych lub podwójnych i z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Właściwości zachowuje także pod obciążeniem ruchomym i nie reaguje negatywnie na czyszczenie na mokro.

Według producenta to rozwiązanie  znacznie przyspiesza postęp prac oraz znajdzie zastosowanie pod wiele typów okładzin.

Data dodania: 25.06.2021