W najbliższych dniach do mieszkańców Żar, instytucji na terenie gminy Żary oraz Zielonej Góry trafi broszura informacyjna poświęcona zagadnieniom ekologicznym ze szczególnym uwzględnieniem kwestii formaldehydu. Jest to początek kampanii edukacyjnej przygotowanej przez spółkę Kronopol.

Publikacja – w myśl zasady „Wiedza zmienia rzeczywistość” – zachęca mieszkańców Żar do poszerzania swojej wiedzy na tematy związane z ochroną środowiska i ekologią. Broszura stanowi odpowiedź na pytania dotyczące obecności formaldehydu w otoczeniu człowieka. Można dowiedzieć się z niej między innymi jak powstaje formaldehyd, jaką pełni rolę w środowisku oraz w jakich produktach codziennego użytku występuje.

W broszurze znalazł się również wywiad z doktorem inż. Zbigniewem Lewickim, ekspertem do spraw środowiskowych, rzeczoznawcą Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, który odpowiada na pytania dotyczące stanu powietrza w Żarach i regionie oraz wskazuje sposoby ograniczania tzw. „emisji niskiej” do powietrza.

Publikacja powstała we współpracy ze specjalistami do spraw ochrony środowiska. Cały projekt realizowany jest w ramach programu Kronoland, działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w spółce Kronopol.

Data dodania: 21.10.2013