Właśnie wyłoniono zwycięzców 5. edycji konkursu „Kreacje z Natury”, którego celem było odnalezienie najmodniejszych kolorów podłóg w 2018 roku. Zadanie polegało na przygotowaniu i przedstawieniu projektu wybarwienia deski barlineckiej. Czyj pomysł okazał się najlepszy?

Konkurs został zorganizowany przez Barlinek Institute of Design i składał się z dwóch etapów: pierwszy wymagał od uczestników wysłania konceptu oraz moodboardu przedstawiającego inspirację autora. Wybrani przez jury twórcy przeszli do następnego etapu, podczas którego musieli zaprezentować swój projekt.

27 autorów najlepszych prac wzięło udział w warsztatów rzemieślniczych w Barlinku. Wśród nich znajdowali się przedstawiciele z Polski, Ukrainy, Rosji i Rumunii. Tam udało im się stworzyć finalny projekt deski konkursowej.

– To, co wyróżnia nasz konkurs to warsztaty. Przebywanie w fabryce, w otoczeniu lasów barlineckich, specyficzny klimat i intensywna praca – to wszystko sprawia, że projektanci dosłownie „schodzą na ziemię”. Uczą się być bliżej materiału czyli drewna i lepiej rozumieją zarówno możliwości, jak i ograniczenia produkcji przemysłowej. Z drugiej strony my jako producent również inspirujemy się dzięki tym spotkaniom. To właśnie na bazie takiej współpracy powstała kolekcja desek „Tastes of Life” zaprojektowana przez laureatki pierwszej edycji, w tym Anię Łoskiewicz-Zakrzewską z Beza Projekt – komentowała Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu firmy Barlinek.

Uczestnicy wykazali się kreatywnością, wykorzystując m.in. sok z buraka, porzeczek, a nawet pietruszki. Pokazali, że połączenie tradycyjnych i innowacyjnych metod może przynieść ciekawy efekt.

źródło: Kreacje z Natury/Barlinek Institute of Design

Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce – Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska – nagroda w wysokości 10 000 zł
II miejsce – Kaja Onichimowska i Natalia Banasiak – nagroda w wysokości 5 000 zł
III miejsce – Marta Ogrodowczyk – nagroda w wysokości 2000 zł

W skład jury wchodzą:

• przewodniczący Przemo Łukasik (Medusa Group),
• Agnieszka Stefańska (Infini-Design),
• Tomasz Błuszkowski (Forma Studio),
• Szymon Hanczar (Hanczar Studio),
• Michał Wrześniak (architekt wnętrz),
• Wojciech Trzcionka („Design Alive”).

Pomysłodawczynią konkursu jest Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu firmy Barlinek.

[KK]

Data dodania: 07.11.2018