Klienci szwedzkiej sieci sklepów mogą liczyć na specjalny prezent z okazji 50-lecia współpracy IKEA z Polską – firma zdecydowała się na pokrycie kosztów wzrostu VAT-u, dzięki czemu ceny produktów w sklepach nie zostaną podniesione.

Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi od pierwszego stycznia 2011 wzrośnie stawka podatku VAT – jego wysokość w przypadku mebli wzrośnie z 22 do 23 procent, w przypadku żywności przetworzonej z 3 do 5 procent, a w przypadku usług gastronomicznych z 7 do 8 procent.

Mimo tych zmian, klienci sklepów i restauracji IKEA nie muszą obawiać się podwyżek – specjalna oferta obejmie bowiem cały asortyment: meble, dodatki i produkty żywnościowe.

Jak zapewniają szefowie IKEA to nie koniec niespodzianek dla polskich klientów – cały 2011 rok będzie upływał pod hasłem celebrowania 50-lecia współpracy.

Historia firmy IKEA w Polsce rozpoczęła się w styczniu 1961 roku, kiedy to w fabryce mebli w Radomsku zostało złożone pierwsze zamówienie na krzesła ÖGLA. Obecnie Polska jest jednym z najważniejszych dostawców produktów do sklepów IKEA na całym świecie. Blisko połowa całego asortymentu, czyli ponad 4000 produktów, wytwarzana jest w naszym kraju.

Data dodania: 21.12.2010