Za nami czwarta edycja konkursu make me! organizowanego przez Łódź Art Center. Laureaci będą mieli możliwość między innymi wystawienia swoich prac podczas 5 Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi, 20-30 października 2011.

Konkurs miał na celu odkrycie nowych talentów posiadających świeże spojrzenie na design. W tym roku wpłynęło 280 zgłoszeń z całego świata, m.in. z tak egzotycznych krajów, jak Malezja, Korea i Tajwan. Konkurs skierowany był do młodych projektantów między 20 a 30 rokiem życia.

Nagrodę główną w konkursie make me! w wysokości 20 000 zł otrzymał Thibaut Godard (Francja) za zestaw porcelanowych butelek do wina „Porcelain”. Doceniono go za pomysłowość i przemyślany produkt. Nagrodę wręczył przedstawiciel Mecenasa Głównego konkursu – Łukasz Kardas z Ceramiki Paradyż.

Oprócz głównej nagrody, przygotowano również wyróżnienia. Firma Rosenthal odznaczyła Tomasza Pydo (Polska) za projekt lampy Owijka. W nagrodę laureat wyjedzie do najważniejszych ośrodków porcelanowego wzornictwa, takich jak Miśnia, Dessau oraz Selb. Wyróżnienie wręczył Remigiusz Kuczuba – Art Director z Rosenthal. Tomasz Pydo został także laureatem plebiscytu Elle Docoration za ten sam projekt.

Firma DuPont Poland doceniła Jacka Rynia (Polska) za projekt Doodle/ Gryzmoł. Nagrodą jest wyjazd do domu Living Tomorrow w Belgii – obiektu znanego na świecie z zastosowania innowacyjnych rozwiązań architektonicznych. Wyróżnienie wręczyła Aleksandra Brzuchała, reprezentująca firmę DuPont Poland.

Plebiscyt zorganizowany przez Domosferę wygrało studio FAWORY: Małgorzata Piotrowska, Monika Niezabitowska, Zofia Hejduk (Polska) za projekt krzeseł „Transformacja”. Nagrodę wręczyła Marta Lubaszewska – Redaktor Naczelna Domosfery.

Ponadto finaliści konkursu make me! zostali docenieni przez organizatorów targów międzynarodowych. Na imprezie odbywającej się w lutym we Frankfurcie nie zabraknie miejsc w części TALENTS dla grupy Fawory oraz Tomasza Pydo. Natomiast na targach Light & Building Frankfurt bezpłatnie wystawiać się będą Jacek Ryna, Wojciech Kawczyk oraz Tomasz Pydo.

Data dodania: 25.10.2011