W dniach 3 – 8 października odbył się największy międzynarodowy festiwal designu – Łódź Design Festival. 11. edycja spotkania przebiegła pod hasłem OD.NOWA.

Łódź Design Festival to wydarzenie, które co roku prezentuje najważniejsze kierunki w światowym wzornictwie. Dla wszystkich zwiedzających przygotowano ponad 30 inspirujących wystaw, w tym dwie główne wystawy kuratorskie. Pierwsza z nich, „New Old – projektowanie dla przyszłości” zorganizowana została przez Muzeum Designu w Londynie, druga – „Miejskie marzenia” przez Vitra Design Museum.

Festiwal rozpoczął się od rozstrzygnięcia międzynarodowego konkursu make me!. W tym roku zwycięską pracę wyłoniono spośród 178 projektów. 20 tys. zł i nagroda „PARADYZ AWARD”, ufundowana przez Ceramikę Paradyż, powędrowała w ręce Benno Bruckscha z Niemiec, autora projektu „Ziemia, wosk, ołówek”, czyli różnokolorowych kredek wykonanych z gleb pochodzących z całego świata.

źródło: Ceramika Paradyż

W plebiscycie must have wyróżniono najlepsze polskie wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów. W tym roku spośród 350 zgłoszonych produktów Rada Ekspertów przyznała ten znak 75 obiektom, a 42 z nich można było obejrzeć w Centrum Festiwalowym ART_Inkubator na Tymienieckiego 3 na specjalnie przygotowanej wystawie.

Podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival, mecenas festiwalu Ceramika Paradyż zaprezentowała wystawę, którą przygotowała wspólnie z łódzką pracownią projektową Oshi. Była to instalacja przypominająca basen wypełniony niebieskimi kulkami. Grafikę do tego projektu wydrukowaną na płytkach ceramicznych, wykonała jedna z najzdolniejszych polskich ilustratorek Aleksandra Niepsuj. Wielką atrakcją był także różowy flaming, z którym chętnie robiono zdjęcia. Zewnętrzna część ściany pokryła się napisami i pozdrowieniami w różnych językach.

  [PAK]

Data dodania: 13.10.2017