W portfolio jastrychów marki UZIN pojawiły się  trzy nowe artykuły. Wraz z uzupełnieniem asortymentu zmianie uległa systematyka oznaczeń całej linii produktów jastrychowych.

Najważniejszą korzyścią dla klientów jest uzupełniona oferta produktów do wykonywania jastrychów, a zmiana systematyki ma być ułatwieniem umożliwiającym identyfikację tej grupy produktów wśród bogatej oferty firmy UZIN.

W nowej linii jastrychowej znalazł się Szybkosprawny jastrych gotowy UZIN SC 968 – wyspecjalizowana mieszanka spoiw hydraulicznych i kruszyw o normalnym czasie wiązania i przyspieszonym czasie schnięcia, idealna do szybkich napraw podłoża oraz do wykonywania jastrychów cementowych w układzie zespolonym w warstwach o grubości ≥ 2 cm i jastrychów pływających o grubości ≥ 4 cm. Produkt przeznaczony  do wykonywania jastrychów w pomieszczeniach. Szybko uzyskuje gotowość do układania posadzek. Jest wodo- i mrozoodporny.Charakteryzuje się doskonałą przewodnością cieplną.

Kolejny – Niskoskurczowy szybki cement jastrychowy UZIN SC 970, pozwala zachować stabilność wymiarową jastrychu, który może być wcześnie wygrzewany. Dzięki jego zastosowaniu uzyskujemy gotowość do układania wykładzin elastycznych, tekstylnych i ceramicznych po 10-14 dniach. Produkt nadaje się wyłącznie do zastosowań wewnątrz budynków. Jastrychy osiągają parametry wytrzymałościowe C30 F5 i mogą być wytwarzane przy pomocy kruszywa 0-8 (według normy DIN 1045-2), przy zachowaniu proporcji i mieszania 1:6. Zaprawa jastrychowa w połączeniu z tym cementem jest niezwykle ekonomiczna i wydajna.

W nowej ofercie znalazło się także Spoiwo do jastrychów specjalnych UZIN SC 910 – będące ekonomiczną alternatywą dla lekkiego jastrychu UZIN SC 914 TURBO. Spoiwo UZIN SC 910 to cement o wysokiej wytrzymałości, który dzięki połączeniu z granulatem styropianowym i wodą sprawia, że uzyskujemy mieszankę lekkiego jastrychu – osiągającego szybko gotowość do dalszych prac.

Dotychczas produkty jastrychowe funkcjonowały pod kodem literowym NC oraz numerycznym 190.

Według nowej nomenklatury, znany dotychczas jako UZIN NC 198 Cement niskoskurczowy będzie występował pod nazwą UZIN SC 980, Szybki jastrych cementowy, kiedyś występujący pod nazwą UZIN NC 192 zyskał nazwę UZIN SC 966, z kolei Szybkie spoiwo jastrychowe UZIN NC 190 wstępuje teraz pod nazwą UZIN SC 960, a Lekki jastrych, dawniej UZIN NC 194 Turbo, to dziś UZIN SC 914 Turbo.

Dla ułatwienia na opakowaniach pojawią się równolegle dwie nazwy, dotychczasowa nadrukowana mniejszą czcionką, pod nową nazwą produktu nadrukowaną czcionką nieco większą.

Data dodania: 03.06.2014