Podłogi drewniane austriackiej firmy Scheucher dostępne są już na polskim rynku. Ten ceniony w Europie producent ma w swojej ofercie podłogi dwu- i trójwarstwowe.

Tradycje marki Scheucher mają prawie sto lat. Firma jako pierwsza w Austrii rozpoczęła produkcję desek trójwarstwowych, które później zyskały bardzo dużą popularność w całej Europie.

W asortymencie firmy znajdują się podłogi trój- i dwuwarstwowe. Podłogi dwuwarstwowe tej marki można spotkać pod nazwą BILAflor. Wyróżniają się bardzo niskim oporem cieplnym – do 22% niższym niż w przypadku zwykłych podłóg, dzięki czemu przeznaczone są na ogrzewanie podłogowe. Występują w różnych rozmiarach – od 70×500 mm do 120×1500 mm. Mają 11 milimetrów grubości, z czego warstwa użytkowa ma 3,6 mm – tyle samo ile zwykle wynosi warstwa wierzchnia w podłogach trójwarstwowych.

Deski trójwarstwowe marki Scheucher występują w trzech szerokościach: 140, 182 i 222 mm oraz mają 2200 mm długości. Grubość tych desek wynosi 14 mm. Warstwa środkowa wytwarzana jest z europejskiego drewna liściastego przeważnie o pionowym usłojeniu.

Wszystkie podłogi tej firmy są wykończone – lakierem lub olejem.

Informacje techniczne:

  • Łączenie: system Novoloc 5G albo pióro-wpust
  • Wykończenie: olej Seda lub lakier Tenseo
  • Układanie: na pływająco lub całopowierzchniowe klejenie
  • Gatunki drewna: dostępne są wszystkie gatunki

Data dodania: 04.04.2013