Scheucher Parkett, jako pierwszy producent podłóg drewnianych w Austrii, otrzymał europejskie oznakowanie ekologiczne EU-ECOLABEL dla swoich podłóg z kolekcji WOODflor, MULTIflor i BILAflor. Oznakowanie to zostało przyznane po udanym przejściu testów zgodnie z dokumentacją testową nr VKI 1562-2023, rozporządzenie WG 66/2010.

Europejskie oznakowanie ekologiczne UE jest uznawane we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Liechtensteinie i na Wyspach. Stanowi ono ważne odniesienie dla konsumentów, którzy dążą do zakupu ekologicznych produktów i chcą przyczynić się do ochrony środowiska. Oznakowanie to ma na celu umożliwienie konsumentom identyfikacji bardziej przyjaznych dla środowiska i zdrowszych produktów.

Produkty oznaczone europejskim oznakowaniem ekologicznym charakteryzują się przyjaznością dla środowiska, trwałością oraz wysoką jakością. EU-ECOLABEL uwzględnia również zużycie energii w procesie produkcji, co stanowi dodatkowe wyróżnienie dla zakładu produkcyjnego w Mettersdorf, który niemal całkowicie czerpie z odnawialnych źródeł energii. Tego rodzaju wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju nie są jeszcze powszechne w innych certyfikatach środowiskowych.

Nadanie EU-ECOLABEL miało miejsce na stoisku firmy Scheucher podczas ostatnich targów BAU w Monachium.

W Polsce za dystrybucję produktów marki Scheucher Parkett odpowiada poznańska spółka Direct Pro Sp. z o.o. właściciel takich marek salonów podłogowych jak DirectFloor i Modne Podłogi.

Data dodania: 21.05.2023