Podłogi drewniane od lat są synonimem luksusu we wnętrzach. Ich ponadczasowość, niepowtarzany – bo zaprojektowany przez naturę – design oraz możliwość renowacji to cechy, które sprawiają, że warto zainwestować w ten rodzaj podłogi. A jeśli wysoka jakość idzie w parze w dobrą ceną?  Wtedy wybór staje się oczywisty!

Z duchem czasów – warstwowe podłogi drewniane

Warstwowe podłogi drewniane to produkt na miarę XXI wieku. Są ekologiczne (do ich produkcji zużywa się mniej materiału, a zastosowanie warstw pozwala na optymalizację produkcji i jeszcze lepsze wykorzystanie dostępnych surowców), bardziej stabilne wymiarowo (czyli mniej „pracują”, dzięki czemu taka przyklejona podłoga jest praktycznie bezgłośna) oraz idealne na ogrzewanie podłogowe, które w nowoczesnych inwestycjach praktycznie stało się standardem.

Naturalny, bielony i ciepły – trzy najpopularniejsze wybarwienia podłóg

Kolorystyka podłóg drewnianych, dzięki zastosowaniu różnobarwnych olejów i lakierów, może być praktycznie nieograniczona. Jednak mimo zmieniających się trendów, najpopularniejsze są podłogi w kolorze naturalnego drewna. Nie brakuje jednak także amatorów podłóg bielonych (jasnych) oraz bardziej nasyconych i cieplejszych. Popularnością cieszy się także selekcja country – która uwzględnia różnice kolorystyczne między poszczególnymi deskami, obecność sęków i innych naturalnych elementów drewna.

Podłoga w kolorze naturalnym: Scheucher Parkett WOODflor 182 Dąb Innsbruck

Scheucher Parkett WF182 Dąb Innsburck

Podłoga w kolorze bielonym: Scheucher Parkett WOODflor 182 Dąb Kitzbuhel

Scheucher Parkett Dąb WF182 Kitzbuhel

Podłoga w kolorze ciepłym: Scheucher Parkett WOODflor 182 Dąb Linz

Scheucher Parkett WF 182 Dąb Linz

Austriacka dbałość o detale

Podłogi drewniane Scheucher Parkett wyróżniają się jakością wykonania – idealną wręcz geometrią desek, która wpływa na łatwość i precyzję montażu. Deski z kolekcji WOODflor można montować nie tylko na klej, ale i „na pływająco” – wszystko dzięki zamkom podłogi „na klik”.

Dopracowana technologia klejenia poszczególnych warstw desek wpływa na ich trwałość i stabilność. Deski są fabrycznie wykończone lakierem lub olejowoskiem, co sprawia, że są gotowe do użytkowania bezpośrednio po montażu.

Austriacki producent dba o każdy szczegół – większe ubytki w desce są uzupełniane wypełnieniem szpachlowym w połączeniu z elementem drewnianym – dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie.

Co ważne, wszystkie deski od tego producenta mają taką samą długość – 2,2 m. Optymalna szerokość – nieco ponad 18 cm – bardzo dobrze wygląda zarówno w mniejszych, jak większych pomieszczeniach. 13-mm grubość sprawia, że deski mają niski opór cieplny, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na skuteczność ogrzewania podłogowego.

Deski WOODflor 182 w kolorach Innsbruck, Kitzbuhel i Linz są dostępne u dystrybutorów austriackiego producenta – w salonach DirectFloor w Poznaniu i we Wrocławiu oraz w sklepie internetowym www.modnepodlogi.pl. Aktualna cena to 199 zł netto za metr kwadratowy.

 

Data dodania: 03.07.2023