Laboratorium Badawczo-Rozwojowe firmy Novol stale pracuje nad nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie chemii podłogowej. Efektem wytężonych prac są dwa systemy – jeden poprawiający bezpieczeństwo, a drugi zwiększający możliwości indywidualnego kreowania wyglądu wnętrza.

Pierwsza z nowości – system zwiększający bezpieczeństwo powłok lakierowych pokrywających powierzchnie drewniane w zakresie ich odporności na działanie i rozprzestrzenianie się ognia, to rozwiązanie polecane w sytuacjach, w których najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Opracowany przez firmę Novol system, zgodnie z wynikami uzyskanymi w trakcie testów wykonanych w oparciu o procedury opisane w normie EN 13501-1+A1:2010, sklasyfikowany został do grupy produktów B1 w zakresie reakcji na ogień i S1 w zakresie wydzielania dymu. Taki efekt osiągnięto dzięki wprowadzeniu do systemu specjalnego dodatku uniepalniającego – Supramal FireBlock.

Dodatek ten stosuje się do bazowego lakieru podkładowego Supramal Nature Look. Nie ma wpływu na sposób i czas wykonywania prac. Dzięki jego zastosowaniu powłoka lakierowana ma rzeczywiste właściwości przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się ognia.

Druga nowość – system 24 olejów koloryzujących Suprawax Pro oraz preparatów Suprawax Old Grey I, V i X – to rozwiązanie dedykowane osobom poszukującym indywidualnych możliwości w zakresie wykończenia podłóg drewnianych. System umożliwia bowiem kreowanie niemal nieograniczonej palety barw.

Data dodania: 24.07.2013