Young Users to innowacyjny system kreowania przestrzeni wspierający kompleksowy rozwój młodego człowieka i odpowiadający na jego potrzeby emocjonalne, psychiczne i fizyczne. Kolekcja została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.

Young Users by Vox to modularny i mobilny system adresowany do użytkowników w przedziale wiekowym od 6 do 18 lat. Cechami charakterystycznymi tej kolekcji jest mobilność, modułowość oraz wymienność frontów, co umożliwia samodzielną aranżację wnętrza przez młodego człowieka. Możliwość dodawania akcesoriów zachęca młodzież i dzieci do wyrażanie własnej osobowości. Na fronty mebli można stosować różne nakładki: tablice do pisania markerami, tablice magnetyczne, tablice do zabawy – dart, warcaby, a także tablice z zegarem i planem zajęć.

System Young Users by Vox powstał zgodnie z metodologią cocreation, czyli współtworzenia produktów we współpracy z użytkownikami i ekspertami. Aby stworzyć kolekcję odpowiadającą rzeczywistym potrzebom użytkowników swoje siły połączyli psychologowie, socjologowie, etnografowie, pedagodzy, projektanci, technologowie oraz rodzice, młodzież i dzieci.

Polska premiera kolekcji planowana jest na przełomie maja i czerwca.

Data dodania: 26.04.2011