Na początku listopada krakowska wzorcownia Prodesigne stała się miejscem spotkania dla ponad stu projektantów i architektów. Tak duże zainteresowanie wywołały warsztaty moodboardowe „To/te my zmysłów”.

Goście zostali podzieleni na kilkuosobowe zespoły. Każda z grup miała wykonać projekt jednej z krakowskich ulic. Organizatorzy oddali do dyspozycji uczestników m.in.: rośliny, drewno, ceramikę, tkaniny, elementy armatury, przedmioty codziennego użytku czy produkty spożywcze. Różnorodność materiałów miała sprawić, że stworzone projekty będą oddziaływały nie tylko na wyobraźnię, ale także na wszystkie zmysły.

Końcowe prace były oceniane przez Zuzannę Skalską oraz Roberta Niessnera. Pierwsze miejsce zajął projekt ulicy Rakowickiej. Jury doceniło przedstawienie charakterystycznych budynków dla dzielnicy oraz odniesienia do cmentarza mieszczącego się przy tej ulicy.

Oprócz udziału w warsztatach, projektanci mogli uczestniczyć w prelekcjach prowadzonych przez specjalistów. Marta Siembab oraz Maciej Kawecki, eksperci od zmysłu węchu, opowiadali o jego wpływie podczas kreowania wizerunku oraz mapowaniu przestrzeni zapachem. Z kolei Beata Michalec, prezes fundacji Nowe Spojrzenie, przeprowadziła prezentację na temat tego, jak postrzegany jest świat przez osoby niewidome.

[RAK]

Data dodania: 24.11.2016